Afyon yolunda faciadan dönüldü

Afyonkarahisar'da TIR devrildi... Son anda faciadan dönüldü...

TRAFİK 23.11.2021, 21:29 23.11.2021, 21:58
Afyon yolunda faciadan dönüldü

Afyonkarahisar’da küspe yüklü TIR'ın devrilmesi sonucu Afyonkarahisar-Konya yolunun bir yönü kısmi olarak ulaşıma kapandı. Kaza anında karayolunun boş olması facianın önüne geçerken, sürücünün 22 promil alkollü olduğu belirlendi.


Kaza, Afyonkarahisar-Konya karayolu Gümüşkent Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Özcan T. idaresindeki TIR kavşakta sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak devrildi. Yol ortasına devrilenTIR'ın dorsesindeki tonlarca küspe ise yola saçıldı.

Kazanın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, bölgeye gelen ekipler önce TIR'ın devrildiği yerde bir başka kazanın yaşanmaması için Afyonkarahisar-Konya karayolunun bir yönünü kısmi olarak trafiğe kapattı. Ardından sürücü Ö. T.’ye alkol kontrolü yapan polis ekipleri sürücünün 22 promil alkollü olduğunu belirledi.

,

Alkollü olduğunu kabul etmeyen sürücü hakkında gerekli cezai işlem uygulanırken, ekipler ardından karayolunun ulaşıma açılması için yoğun bir çalışma başlattı. TIR'ın devrildiği esnada karayolunun boş olması olası bir facianın önüne geçerken, kazanın ardından polis tarafından inceleme başlatıldı. Yola saçılan küspenin kaldırılmasının ardından karayolunun kapanan bölümünün tekrar ulaşıma açılacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@