Büyükşehir'den yeni duyuru: "Duraklara da astık"

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden yeni duyuru geldi: "Duraklara da astık"

TRAFİK 04.05.2021, 15:32
Büyükşehir'den yeni duyuru: "Duraklara da astık"

Eskişehir'de tam kapanma döneminde 3 - 7 Mayıs tarihleri arasında tramvaylarda sefer saatlerinde değişiklik yapıldığı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından duyurulmuş, yeni uygulamaya göre öğlen bazı seferler iptal edilmişti.

Ancak bu değişiklikten haberi olmayan bazı vatandaşların duraklara giderek validatörlere kartlarını okuttuktan sonra o saatte tramvay seferi olmadığını anladıkları ve biletleri yandığı için mağdur oldukları görülmüştü ve konu gündeme gelmişti. 

"Bugün itbariyle durak girişlerine de bilgilendirme afişleri asıldı"

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden bu durumla ilgili yeni bir açıklama geldi: 

Açıklamada, "Koronavirüs ile mücadele sürecinde geçtiğimiz yıldan beri genellikle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında tramvaylarımız hatta çıkarılmamıştır. Buna rağmen 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan tam kapanma sürecinde ise özellikle kamu kurumlarının hizmetlerine devam ediyor olması sebebiyle, otobüslerde yoğunluk yaşanmaması amacıyla kamu çalışma saatlerine göre tramvay sefer planlaması yapılmıştır. Yapılan planlama, Büyükşehir Belediyemizin sosyal medya hesapları ve web sitesinde 29 Nisan tarihinde duyurulmuş, ayrıca belediyemiz ile iletişim bilgilerini paylaşan vatandaşlarımıza da SMS yoluyla bildirilmiştir. Sosyal medya kullanmayan ve iletişim bilgilerini daha önce kurumumuz ile paylaşmamış vatandaşlarımız içinse basın bülteni aracılığıyla ayrı bir bilgilendirme yapılmıştır. Tramvaylarımızın çalışmadığı saat aralıklarında otobüslerimiz vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam etmekte olup, hem tramvay hem otobüs seferlerimiz belediyemiz web sitesinde günceldir. Tüm bu bilgilendirme çalışmalarına rağmen hala duraklarda sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın olduğu bilgisi üzerine bugün itibariyle durak girişlerinde asılan afişlerle de sefer saatleri vatandaşlarımıza duyurulmuştur" denildi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@