Eskişehir'de toplu taşımaya yeni düzenleme!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama... Toplu taşımada yeni düzenleme başlıyor!

TRAFİK 01.04.2021, 14:32
Eskişehir'de toplu taşımaya yeni düzenleme!

 İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu kararlar sonrasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin de toplu taşıma seferlerinde yeniden düzenlemeye gittiği açıklandı. Düzenleme kapsamında hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle tramvaylar çalışmayacak , toplu taşıma otobüsler ile sağlanacak. 

65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altına toplu taşıma kısıtlaması

Vaka sayılarının artması nedeniyle alınan önlemlerle birlikte toplu taşımada da değişiklikler yaşandı. Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı vatandaşlara toplu taşıma kısıtlaması getirilirken, istisna kapsamında olan (hastane randevusu, yüz yüze eğitim, çalışma, özel gereksinimli çocuğu olanlar vb.) vatandaşlar istisna kapsamında olduklarını belgelemeleri halinde araçlara alınacaklar.

Tramvaylar hafta sonu çalışmayacak

Sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle sefer sayılarında da düzenleme yapan Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu kısıtlama nedeniyle tramvayların çalışmayacağını, toplu taşımanın yeni düzenlenen sefer saatleri üzerinden otobüsler ile sağlanacağını duyurdu.

Hafta sonunda ilçe otobüsleri ve kırsal mahalle otobüsleri de çalışmayacak 

Ayrıca kısıtlama nedeniyle hafta sonunda ilçe otobüsleri ile merkez kırsal mahalle otobüsleri de çalışmayacak.

Toplu taşımada Hes Kodu sürecinin devam ettiğini hatırlatan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşların tramvay ve otobüs saatlerine belediyenin web sitesi (www.eskisehir.bel.tr) Hızlı Menü bölümünden ulaşabileceğini ifade etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@