Eskişehir'de tramvayda bir hat daha açılıyor

Eskişehir Büyükşehir, tramvay seferlerinde uzun süredir beklenen o hat üzerinde de 14 Haziran'da seferlerin başlayacağını duyurdu.

TRAFİK 10.06.2021, 11:14 15.06.2021, 01:08
Eskişehir'de tramvayda bir hat daha açılıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kumlubel hattında tramay seferlerine 14 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’de başlanacağını duyurdu.  

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yaptığı açıklamada, "Pandemi başta olmak üzere kur fiyatlarındaki büyük artışlar nedeniyle tamamlanmasında gecikme yaşadığımız Kumlubel Hattımızı da 14 Haziran günü saat 14.00’de hizmete açıyoruz. Kumlubel Mahallesi başta olmak üzere Fatih, Zafer, Tunalı, Ömerağa ve çevrelerindeki birçok mahalle sakinimiz tramvay hattımızdan faydalanacak. Ayrıca daha önce de ifade ettiğimiz gibi tramvayı kuzey mahallelere götürmemiz noktasında Kumlubel hattı bizim için kilit rol oynuyor. O sebeple bu hattımızı tamamlayıp, hizmete almaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

19 Haziran'da kadar ücretsiz olacak 

Hattın açılmasıyla birlikte tramvay ağının 55 kilometreye yükseldiğini ifade eden Büyükerşen, Kumlubel tramvayının yeni duraklardan binecek vatandaşlar için 19 Haziran’a kadar ücretsiz olarak kullanılabileceğini belirtti.

Hat numarasında değişiklik

Açılacak yeni hat ile ilgili bilgi veren ESTRAM yetkilileri mevcutta çalışan 13 numaralı Şehir Hastanesi-Opera hattının 14 Haziran Pazartesi günü itibariyle hat numarası 10 olan Kumlubel-Opera-Şehir Hastanesi güzergâhında seferlerine devam edeceğini belirtti. Yetkililer ayrıca vatandaşların hatta ait sefer sıklıkları ve hareket saatleri ile detaylı bilgiye 14 Haziran itibariyle www.eskisehir.bel.tr ve www.estram.com.tr üzerinden ulaşabileceğini ifade etti. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@