banner163

Eskişehir'de ulaşımda bayram düzenlemesi... Hangi seferler artacak, hangi hatlar çalışmayacak?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı'nda ulaşımla ilgili yapılacak düzenlemeleri açıkladı...

TRAFİK 05.04.2024, 15:18 05.04.2024, 15:41
Eskişehir'de ulaşımda bayram düzenlemesi... Hangi seferler artacak, hangi hatlar çalışmayacak?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 9 güne çıkan Ramazan Bayramı'nda Eskişehir'de toplu ulaşımla ilgili bir dizi düzenleme yaptı. 

Esbotlar ve gondollar arife günü çalışmayacak

Yapılan açıklamada, Porsuk Çayı üzerinde hizmet veren esbotlar ve gondolların arife günü hizmet veremeyeceği, bayramın 1, 2 ve 3'üncü günlerinde hizmet vereceği belirtildi.

O otoparklar bayramda ücretsiz olacak

Ayrıca Şehitlik otoparkı, cadde otoparkları, tematik parklardaki otoparklar ve Sarısungur otoparkının bayram boyunca ücretsiz olacağı ifade edildi. 

Kemal Zeytinoğlu Caddesi'ndeki dubalar arife ve bayramın 1. günü açık olacak

Açıklamada, "Odunpazarı Mezarlığını ziyaret edecek vatandaşlarımız için arife ve bayramın 1. günü Tarihi Odunpazarı Bölgesi Kemal Zeytinoğlu Caddesi'ndeki dubalar gün boyu açık olacaktır" denildi.

Tramvay seferleri iki gün sıklaştırılacak

ESTRAM’da 7 ve 14 Nisan Pazar günleri bayram nedeniyle oluşabilecek yoğunluktan dolayı tramvay seferlerinin sıklaştırılacağı, bayramın 1, 2 ve 3’üncü günleri olan 10,11 ve 12 Nisan tarihlerinde ise Pazar tarifesi uygulanacağı belirtildi. 

Otobüs hatlarında da değişiklik... O hatlar bayram tatili boyunca hizmet vermeyecek

Açıklamada otobüs seferleriyle ilgili ise, "Otobüslerde ise kırmızı 4, mavi 4, siyah 6,  kırmızı 63, siyah 78, numaralı hatlarımız 7-14 Nisan tarihleri arasında Pazar çalışması, 80 numaralı hattımız 10-13 Nisan tarihleri arasında Cumartesi çalışması, siyah 92 ve siyah 99 numaralı hatlarımız 10-12 Nisan tarihleri arasında resmi tatil çalışması yapacaktır. Asri mezarlığa hizmet veren siyah 61 numaralı hattımız 7 Nisan’dan itibaren bayram süresince hizmet verecektir.  Mavi 44, siyah 55, siyah 56 ve siyah 85 numaralı hatlarımız 9 günlük tatil süresince hizmet vermeyecektir. Zabıta ve İtfaiye teşkilatımız bayram boyunca 7/24 görev başında olacak olup, zabıta ekiplerimize ALO 153 üzerinden, itfaiye ekiplerimize ise ALO 112 üzerinden ulaşabilirsiniz" ifadelerine yer verildi.

Müzeler arife günü kapalı, bayramda açık

Ayrıca, "Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Kent Belleği Müzesi, İmren Erşen Oya Müzesi, Eskişehir Hamam Müzesi, Zuhal Yorgancıoğlu Moda Tasarım Müzesi, Berna Türemen Kedi Sanat Evi ve Ali İsmail Türemen Mavi Sanat Evi, Sazova Hayvanat Bahçesi, Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Sazova Masal Şatosu olmak üzere tüm turistik tesislerimiz arife günü kapalı olacaktır. Tesisler bayramın 1, 2 ve 3’üncü günü hizmet verecektir" denildi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@