En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Türkiye Uzay Ajansı'ndan heyecanlandıran paylaşım

Video Haber 06.02.2021, 17:47

Türkiye Uzay Ajansı'ndan heyecanlandıran ve merak uyandıran bir video paylaşımı geldi... Tarih verildi... 


Türkiye Uzay Ajansı, 9 Şubat tarihini işaret eden ve merak uyandıran video yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakında ilan edileceğini müjdelediği 'Milli Uzay Programı'nın Salı günü açıklanması bekleniyor.

Türkiye Uzay Ajansı 13 Aralık 2018'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yayımladığı kararname ile kurulmuştu. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Uzay Ajansının kurulmasının ardından 18-19 Ocak 2019'da yapılan ilk toplantıda, Milli Uzay Programı'nın yol haritası oluşturulmuştu. 

Ağustos 2019'da Türkiye'nin yıllardır rüyası olan Türkiye Uzay Ajansı'nın ana yönetimi de belirlenmiş ve  3 Eylül 2019'da Türkiye Uzay Ajansı'nın yönetim kurulu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank  başkanlığında ilk kez toplanmıştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Ocak 2021'de Uzay Ajansı tarafından hazırlanan 2021, 2030 milli uzay programını da yakın bir tarihte açıklayacaklarının müjdesini vermiş, bu alandaki hedefleri kamuoyu ve tüm dünya ile paylaşacaklarını söylemişti.

"İstikbalgöklerdedir" etiketi ile paylaşıldı

Türkiye Uzay Ajansının resmi Twitter hesabından "İstikbalGöklerder" ifadeleri ile bir video paylaşıldı. Uzay görüntülerinin yer aldığı videoda 9 Şubat 2021 tarihi işaret edildi. Milli Uzay Programı'nın Salı günü tüm dünyaya ilan edilmesi bekleniyor.

Videoyu yukarıdan izleyebilirsiniz... 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@