29.04.2021, 10:19

Vatan sevgisini rakıya bağlayanlar özgürlük peşinde

Dünyada tam kapanmayı uygulayıp başarı gösteren bir ülkenin hipotezinden yoksunken tam kapanmaya geçtik.

Tam kapanma da tam kapanma değil.

Bir nevi “ağızlara susturucu” takmak için alınan bir kararın mağduriyetini yaşıyoruz.

En büyük destek CHP kanadından geldi. Tam kapanmadan olmaz da olmaz.

Akılcı, bilimci kesim işine gelen tezi alıyor tabii. Atatürk’ün emanetiydi akıl bize hani…

Atatürk’ü de çok anar olduk bugünlerde. Atatürk’ün rakıya olan ilgisini vatan sevgisine yormuş birileri.

Kim mi?

Atatürk PR’cısı Yılmaz Özdil.

Twitter’da:  Vatan sevgisidir rakı… İki tek attığınızda, noolacak bu memleketin hali diye kafa yormazsınız aksi olsa… diye bir twit attı. 

Niçin?

Alkol satışı yasağına tepki göstermek için tabii. 

Aynı tepkiler CHP kanadının çoğundan geldi. Hatta 26. Dönem Eskişehir CHP Milletvekili Gaye Usluer de: Alkol yasağının meali ‘’salgın bahane fırsattan istifade. Yaşamlarınızı kontrol edeceğiz’’ şeklinde bir sitemde bulundu.


E bakın “bilim” diyorum ama…

Bilimi de bilmiyorsanız tez, antitez ve sentezi biliyorsunuzdur. Proleter bilim insanlarının tezlerine antitez sunan bağımsız bilim insanlarına da bakın.

Tek tezle bilim üretilmiyor çünkü.

Oxford Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre ve açıklaması sonucu; Kısıtlamalar getirmek yaşlı yüksek riskli insanları Covid-19'dan koruyacağına dair hiçbir kanıt yoktur. (İngiliz Telegraph gazetesi)

Twitter’da biyografi kısmına unvan yazmanız sizi haklı çıkartmaz. Tıpkı darbe bildirilerinde Atatürk ilke ve inkılaplarından bahsetmenin değer-gerçeklikte bir anlamı olmadığı gibi.

Gaye Usluer’e soruyorum. Hayatlarımızı bir aplikasyona kodlamaları, küresel bir faşist devrine giriş yapıyor olmamız, bunlar alkolden daha mı değersiz sitemleri gerektirir?

Binlerce bilimsel araştırma, makaleye rağmen tedbirlerin olumlu bir etkisinin olmadığını görmemize rağmen alkolün mü özgürlük olduğunu düşünüyorsunuz?

Alkol satışı bence de yasaklanmalı vatan sevgisini rakıya bağlayacak kadar içip kendini kaybedenlere.

Şimdi desem ki; Vatan sevgisi, Çanakkale’de abdestini alıp, kanla ödenen bedeldir…

Kalkıp sen şeriatçısın diyecekler.

Ne yapalım desinler. 

Kimileri kanla kimileri de rakıyla vatan sevgisinin tanımını yapıyor.

Söz konusu ‘’alkol’’ olunca irtica geliyor, özgürlük elden gidiyor. Söz konusu rahat nefes almak olunca; yetmez tam daha da tam kapat deniliyor.

Alkol satış yasağına gösterdiğimiz tepki kadar nefes almayı bile paralı yapan sisteme tepki gösterseydik, belki de şu an maddi-manevi daha rahat nefes alıyor olurduk.

Hatta öyle ki şu an Yılmaz Özdil evinde bir duble vurup, vatan şiirleri yazıyor olurdu.

Şimdi gelelim alkol meselesine

Dünyada yapılan araştırmalar gösteriyor ki alınan tedbirler, pandeminin doğal gidişatında herhangi bir etkide bulunmuyor. Tabii ki bu araştırmalar bağımsız bilim insanları ve kuruluşları tarafından yapılıyor.

Maske takıyoruz ama mutasyon var. Sosyal mesafeliyiz vaka artışları var.

Açık alanda sigara içmek yasak. Virüs gitgide bulaşma hızını arttırıyor.

Ne yaparsak yapalım sadece insanların konfor alanlarına müdahale ediyoruz. Psikolojik olarak insanları çıkmaz içine sokuyoruz. Destek paketi açıklanmamış yasaklarla sabırları sınıyoruz.

Şimdi de alkol satış yasağı. 

Ne gerek var?

İnsanların zaten evlerinden dışarı adım atamayacağı günlerde alkol tüketmelerinin pandemi gidişatına ne gibi bir etkisi olabilir?

Virüs insanların evde içtikleri alkollerden mi bulaşıyor?

Evet, alkol kullanan birisi değilim, hoşlanmıyorum. Kimseye de alkol tüketmeyi tavsiye etmem. Sigara, alkol sağlığa zararlıdır.

Fakat ahlak bekçiliği yapma gibi bir lüksüm de yok.

Açıklanabilir bir izahı olmayan ve faydasını gram görmediğimiz yasaklarda insanların konfor alanlarına, yiyip içtiklerine, aldıkları nefese kimsenin müdahale etmeye hakkı yok.

Maskeyi taktık, sosyal mesafeyi koruduk, sigara içirtmedik, alkol tükettirmedik, insanları evine tıktık, vaka artışları büyük bir hızla azaldı mı? 

İşte o zaman benden de devletimizin aldığı kararlara tam destek.

En başta dikilir bekçilik görevini üstlenirim.

Gerekirse kendime iş edinir, plakaları bile not alırım. Fakat insanlar gerekli olana yetişemedikleri için yararsız olana heves ederlermiş. Biz de yararsız tam kapanmaya pek bir hevesliyiz. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@