Bilecik'te polis son anda kurtardı... İki kadın binlerce lirayı dolandırıcılara gönderecekti

Bilecik'te polis ekiplerinin ve esnafın dikkati sayesinde dolandırıcılar amaçlarına ulaşamadı. Binlerce lira ve altını dolandırıcılara kaptıracak olan kadınlar son anda kurtarıldı.

YARGI 16.11.2022, 13:04 16.11.2022, 13:08
Bilecik'te polis son anda kurtardı... İki kadın binlerce lirayı dolandırıcılara gönderecekti

Bilecik'te, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan kişinin banka hesabına para yatırmak isteyen iki kadın, dolandırılmaktan polislerce kurtuldu.

Pazaryeri ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki bir kadını telefonla arayan ve kendisini savcı, polis olarak tanıtan kişi, yürütülmekte olan operasyon için evindeki ziynet eşyasını kuyumcuda bozdurarak paraları, vereceği banka hesabına yatırması gerektiğini söyledi.

Kuyumcu şüphelendi polise haber verdi 

Telefon dolandırıcısına inanan H.Ç, altınlarını alıp Bozüyük ilçesindeki bir kuyumcuya gitti. Kuyumcu, durumdan şüphelenerek polisten yardım istedi. Bu sırada dolandırıcının aradığı kadın, bu kişinin yönlendirmesiyle dükkandan çıkmak istedi.

Polisler kadını güçlükle ikna etti 

Kısa sürede gelen polisler, kadının elindeki telefonu aldı. Polis olduklarını söyleyen görevliler, kadını güçlükle ikna etti.

IBAN numarası yazdıran şüpheli D.E'nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Banka şubesinde fark edildi, 72 bin lirayı dolandırıcılara gönderecekti 

Pazaryeri ilçesindeki bir başka kadın da  da aynı yöntemle dolandırılmaya çalışıldı.

Bu kadın 72 bin 400 lirayı dolandırıcıların hesabına yatırmak için geldiği banka şubesinde emniyet güçlerince engellendi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@