Eskişehir'deki hastanede yaşanan olayla ilgili açıklama... "Soruşturma başlatıldı"

Eskişehir'de Yunusemre Devlet Hastanesi'nde yaşanan olayla ilgili, doktorun hastane yönetimi ve yetkililerden şikayetçi olduğu öğrenilirken, Hastane Başhekimliği'nden yapılan açıklamada konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığı belirtildi.

YARGI 26.03.2021, 16:51 26.03.2021, 16:56
Eskişehir'deki hastanede yaşanan olayla ilgili açıklama... "Soruşturma başlatıldı"

Eskişehir Yunusemre Devlet Hastanesi'nde Uzm. Dr. Samet Temel'in sosyal medyada paylaştığı görüntüler ve kendisine mobbing uygulandığı, odasından zorla çıkarılmak istendiği iddiaları sonrasında, Dr. Samet Temel'in konuyla ilgili Emniyet'e şikayette bulunduğu belirtilirken, Yunusemre Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından da yazılı bir açıklama yapıldı. 

Başhekimlik'ten yazılı açıklama 

Yapılan yazılı açıklamada, "25.03.2021 Tarihinde Hastanemizde gerçek dışı olay karşısında kamuoyunun bilgilendirilmesi zorunlu hale gelmiştir. Eskişehir  Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde daha önce Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği^nde uzman hekim olarak çalışan Uzm.Dr. Samet Temel, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan soruşturma neticesinde İl Disiplin Kurulu’nun onayıyla disiplin cezası almıştır. Disiplin cezası sonrası İl Sağlık Müdürlüğü’ nün kararıyla Uzm.Dr. Samet Temel, 23.03.2021 saat 17:00 itibariyle başka bir hastaneye geçici görevli olarak görevlendirilmiştir. Görevlendirmeyi hiçe sayarak ve anılan tarihte Hastanemizde görevli olmayan ve başka bir Hastanede görevi başında olması gereken Uzm.Dr. Samet Temel 24.03.2021 saat 08:00' de normalde teslim etmesi gerektiği halde teslim etmediği anahtarla muayene odasına giriş yapıp saat 15:45'e kadar muayene odasını içeriden kilitleyerek işgal etmiş ve polikliniğin hizmet vermesine engel olarak hizmetin aksamasına ve hastaların mağdur olmasına sebep olmuştur. 25.03.2021 tarihinde de aynı şekilde daha önceden bu olayı planlı bir şekilde kurgulayıp uygulamaya koymuştur. Görevli olmadığı halde poliklinik muayene odasına giriş yapıp odayı kilitlemiş ve Güvenlik Görevlilerinin gelmesini beklemiştir. Hastane Yönetimimizin konu hakkında bilgilendirilmesi neticesinde Destek ve Kalite Müdürümüz eşliğinde Güvenlik Personelimiz şahsın kendisine veya başka bir şekilde zarar  olmaması için kendisiyle görüşmek üzere muayene odasına gelmiş ancak kapı kilitli olduğu için kendisiyle görüşememiştir. Bir süre sonra kapı kilidi açarak elinde telefonla Kanuna, Kurum ve kişilik haklarına açıkça aykırı şekilde izinsiz video çekimi yaparken mobing uygulandığı gibi asılsız, gerçeği yansıtmayan, iftira, görevi başındaki personellerimizin itibarını zedeleyecek şekilde söylemlerde bulunarak videoyu çekmiş ve çeşitli mecralarda hukuka ve kurumuzun itibarına saldırı niteliğinde yayınlamıştır. Çeşitli yayın organlarında yayınlanan " ... üzerine çullanma, yaka paça dışarı atma" gibi asılsız ithamlar ile kamuoyunu yanlış yönlendirme olduğu güvenlik kamera kayıtlarıyla sabittir. Hastaların mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem ve görevlendirmeler yapılmış olup kişinin iddia ettiği gibi bir hasta mağduriyeti hastanemizde yaşanmamıştır. Konu hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi. 

Tarafların karşılıklı şikayetçi olduğu ifade edilen olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@