Eskişehir'deki zimmetine para geçirme davasında yeni gelişme! 21 yıla kadar hapis cezası isteniyor

Eskişehir'de özel bir banka müdürünün zimmetine 5 milyon lira geçirdiği iddiasıyla yargılandığı davada yeni gelişme! Savcılık 12 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istedi.

YARGI 24.10.2023, 11:55 24.10.2023, 12:00
Eskişehir'deki zimmetine para geçirme davasında yeni gelişme! 21 yıla kadar hapis cezası isteniyor

Eskişehir’de çalıştığı özel bir bankanın müşterilerine ait 5 milyon 331 bin lirayı hesabına geçirdiği iddiasıyla tutuklanan A.P. Ü. hakkında 12 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istendi.

Eskişehir’de özel bir bankanın şube müdürü olarak görev yapan A.P. Ü., İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemenin ardından zimmetine para aktardığı gerekçesiyle gözaltına alınmış, adliyeye sevk edilen 48 yaşındaki banka müdürü, ‘zimmet’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma ile tutuklu sanığın banka hesaplarında yapılan incelemede, 5 milyon 331 bin 852 lirayı zimmetine geçirdiği ve izinsiz şekilde müşterilerin hesaplarında toplamda 40 milyon 194 bin 133 lira, 137 bin 895 euro ve 120 bin dolar tutarında usulsüz işlem gerçekleştirdiği belirlendi.

Soruşturma sürecinde şüphelinin, kendi hesaplarına aktardığı 5 milyon 331 bin 852 lirayı da çalıştığı bankaya geri ödediği öğrenildi.

İddianame hazırlandı... 12 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası isteniyor

Eskişehir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan A.P. Ü. hakkında hazırlanan iddianamede, ‘Zimmet’ suçundan 12 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianamede, “Şüphelinin zincirleme şekilde zimmet suçunu işlediği, dolandırıcılık suçunun maddi unsurlarının oluşmadığının anlaşıldığı, şüphelinin odasından çıkan dekontlar üzerinde yapılan imza incelemesinde şüphelinin herhangi bir evraka sahte olarak imza attığına dair bir bulgu bulunmadığı, şüphelinin soruşturma aşamasında bankanın zararını giderdiği, bu nedenle şüpheli hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanması gerektiği toplanan deliller ve tüm dosya kapsamından anlaşılmaktadır” ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@