Eskişehir'i sarsan patlama neden oldu? Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama

Eskişehir'de gece saatlerinde yaşanan ve büyük korku yaratan, bir kişinin hayatını kaybettiği patlamanın nedeni büyük merak konusu oldu. Olayla ilgili Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bir açıklama geldi.

YARGI 28.08.2023, 15:04 28.08.2023, 15:13
Eskişehir'i sarsan patlama neden oldu? Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama

Eskişehir’de gece saatlerinde meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği bir apartmanda yaşanan büyük patlama kentte büyük korku yarattı. 

Bir kişini hayatını kaybettiği patlamanın nedeni ile ilgili soruşturma devam ederken, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan da konuyla ilgili bir açıklama geldi. 

"Çok yönlü soruşturma başlatıldı"

Gece saatlerinde Osmangazi Mahallesi Kemer Sokak’ta bulunan bir apartmanın 4’üncü katında meydana gelen patlamayla ilgili olarak Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çok yönlü soruşturma başlatıldı.  Patlamanın kesin nedeninin belirlenmesi için başlatılan soruşturmayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Eskişehir Osmangazi Mahallesinde bulunan bir apartman dairesinde dün gece meydana gelen patlama olayı ile ilgili olarak; Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma işlemlerine başlanılmış olup, patlamanın kesin nedeninin belirlenebilmesi için soruşturma çok yönlü olarak sürdürülmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Patlamanın şiddeti gün ağarınca daha net ortaya çıktı

Dün gece saatlerinde Odunpazarı ilçesi Osmangazi Mahallesi Kemer Sokakta meydana gelen patlamada 34 yaşındaki Mustafa Eray Özdil hayatını kaybetmişti. 4'üncü kattaki evinin balkonundan aşağıya düşen Özdil’in cenazesi otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin morguna kaldırılmıştı. Patlamanın şiddetiyle evdeki eşyalar dışarı saçılırken, 3 araçta da maddi hasar oluşmuştu. Kuvvetli sesten dolayı olay yerine yakın insanlar uykularından uyanırken, çoğu vatandaş deprem olduğunu düşündü. Patlama sonrası sokak temizlenirken oluşan hasar gün aydınlanınca ortaya çıktı. Dronla görüntülenen patlamanın yaşandığı mutfak ve yan odanın içi adeta savaş alanına döndüğü görüldü. Öte yandan Özdil'in anne, baba ve kardeşinin Muğla'nın Bodrum ilçesinde tatilde olduğu acı haberi alır almaz Eskişehir'e doğru yola çıktıkları öğrenildi.Olay yerine yakın bir noktada oturan ve sesle birlikte irkilen Meriç Özen, “Akşam bir gürültü duydum balkonumun panjurları sallandı. Çok büyük bir gürültü duyduk ama biz deprem ya da hırsızdan şüphelendik. Balkona çıktığımız zaman yangını gördük. Aşırı bir ses geldi, patlama gibiydi. Biz hırsız girdiğini ve evi soyacağını zannettik. Alevleri gördük ‘ambulans çağırın’ şeklinde sesler duyduk. Dışarı çıkıp bakamadık. Daha sonra bir arkadaşın öldüğünü duyduk. Patlama sesini saat 2.30 civarında duydum. Patlama sesine uyandım, işten yeni gelmiştim. Deprem olduğunu sanmıştık, yangın hiç aklımıza gelmedi. Bomba olduğunu düşündük bir an” dedi.

Patlama anı ve sonrasından görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@