Kütahya'da 4 milyon liralık dolandırıcılık! "Gizli operasyon" diye kandırmışlar

Kütahya'daki bir vatandaşı kendilerini savcı ve polis diye tanıtarak yaklaşık 4 milyon lira dolandırdıkları iddia edilen şüpheliler yakalandı.

YARGI 17.09.2023, 19:34 17.09.2023, 19:40
Kütahya'da 4 milyon liralık dolandırıcılık! "Gizli operasyon" diye kandırmışlar

Kütahya’nın Gediz ilçesinde kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan şüphelilerin, bir kişiyi 4 milyon TL dolandırdıkları iddia edildi. 

İlçeye bağlı bir köyde yaşayan emekli 79 yaşındaki bir vatandaş dolandırıldığını söyleyerek polise başvurdu.

Gediz polisinin yoğun çalışmaları sonrasında 3 yabancı uyruklu şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldılar.

"Çok gizli FETÖ operasyonu yapılacak, devlete yardımınız lazım" diyerek kandırmışlar

İddialara göre, geçtiğimiz günlerde mağdur vatandaşı arayarak kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan dolandırıcılar, “FETÖ operasyonu yapılacak. Devlete yardımınız lazım. Bu konudan kimseye bahsedemezsiniz, çok gizli operasyon” diyerek kandırdılar.

1 kilo altın ve 70 bin avrosunu eliyle teslim etmiş

Bu konuda kendisine sürekli bilgilendirme mesajları geldiğini belediye anonslarından duymasına rağmen şahısların kendisini kandırdığını söyleyen vatandaş eşi ile birlikte 1 kilo altın ve 70 bin Euro parasını Gediz Devlet Hastanesi civarında yabancı uyruklu üç kişiye teslim etti.

Aracını satıp onun parasını da göndermiş

Bununla da yetinmeyen vatandaş ayrıca aracını Uşak’ta bulunan bir galericiye götürerek 410 bin liraya satarak dolandırıcıların verdiği Iban'a havale etmesini istedi. Araba parasını da gönderen 79 yaşındaki vatandaş operasyonun 15 Eylül’de biteceğini ve tüm gönderdiği paraları ve altınları geri alacağını söylediklerini fakat geri aranmadığı belirterek polise başvurdu.

Polis 3 şüpheliyi yakaladı

Gediz polisi yaptığı çalışmalar sonrası H.E.H (20), R.E. (26), M.H.B. (22) isimli 3 yabancı uyruklu şüpheliyi yakaladı. Şahısların Emniyetteki ifadelerinin ardından çıkarıldıkları adliyede sorguları devam ediyor. Olayla ilgili Gediz polisinin soruşturmasının devam ettiği bildirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@