Özel Çağdaş Okulları'nda açıklama: "İddia doğru değildir"

Eskişehir'deki Özel Çağdaş Okulları'nda depremzede bir öğrencinin başörtüsü nedeniyle okula kaydedilmediği iddiası Türkiye gündemine otururken, konuyla ilgili adli ve idari soruşturmalar devam ediyor. Okul Müdürü hakkında 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanırken, Özel Çağdaş Okulları da konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

YARGI 23.03.2023, 17:00 23.03.2023, 17:12
Özel Çağdaş Okulları'nda açıklama: "İddia doğru değildir"

Eskişehir'deki Özel Çağdaş Okulları'nda depremzede bir öğrencinin başörtüsü nedeniyle okula kaydedilmediği iddiası Türkiye gündemine otururken, konuyla ilgili adli ve idari soruşturmalar da açıldı. 

Öğrencinin başörtüsü nedeniyle okula kaydını yapmadığı iddia edilen okul müdürü hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Eskişehir kamuoyunda da gündeme oturan konuyla ilgili Özel Çağdaş Okulları'ndan da yazılı bir açıklama yapıldı. 

Av. Selim Serhat Harmankaya imzasıyla yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Çağdaş Okulları olarak, okulumuzu ve bağlı olduğumuz kuruluşu hedef alan, depremzede bir öğrencinin kılık kıyafetinden dolayı okulumuza kaydının alınmadığı iddiası, basına yansıtıldığı şekli ile farklı bir siyasi amaç gütmekte olup doğru bir iddia da değildir. 
Bu konuyla ilgili olarak başlatılan adli ve idari soruşturma sonucunda gerçek ortaya çıkacaktır. Bilinmelidir ki okulumuzda son depremden etkilenen 26 ailenin çocuğu ücretsiz okutulmakta olup, yeni çocukların başvuruları da halen devam etmektedir.  Henüz soruşturma sürecinde olan bu konu hakkında kamuoyunda maksatlı ve abartılı bir şekilde yapılan, her türlü karalayıcı yorum ve haberler konusunda, tüm hukuki yollara başvuru haklarımızın saklı tutulduğunu kamuoyuna hatırlatmak isteriz. Özel Çağdaş Okulları olarak, kurulduğu günden bu yana, farklı siyasi görüşlere sahip ailelerin çocuklarını içinde barındıran, her türlü siyasetten uzak bir eğitim kurumuyuz ve böyle olmaya da devam edeceğiz."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@