Ayşen Gürcan: Milletimiz mesajını verdi, acil meselelere daha çok eğileceğiz

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Ayşe Güncan: Milletimiz sandıkta mesajını verdi, acil meselelere daha çok eğileceğiz...

SİYASET 12.04.2024, 18:57 12.04.2024, 19:04
Ayşen Gürcan: Milletimiz mesajını verdi, acil meselelere daha çok eğileceğiz

Eskişehir'de, AK Parti İl Başkanlığınca Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi. 

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan yaptığı konuşmada, hayat pahalığı ve enflasyonla mücadeleyi önemsediklerini belirterek, bu sorunları çözmekte kararlı olduklarının altını çizdi.

"Deprem bölgesinin yeniden ihyası, ekonomideki sıkıntıların giderilmesi başta olmak üzere ülkenin acil meselelerine daha fazla eğileceğiz"

"Son bir yıldır ülkemizi, milletimizi ve ekonomimizi yoran seçim dönemi kapandı." diyen Gürcan, şöyle konuştu: "Türkiye'nin önünde, hazine değerinde 4 yıldan fazla bir süre var. Bu zamanı çok iyi değerlendireceğiz. İktidardaki 22'nci yılını tamamlamış bir siyasi parti olarak mesuliyetimizin farkındayız. Deprem bölgesinin yeniden ihyası, ekonomideki sıkıntıların giderilmesi başta olmak üzere ülkenin acil meselelerine daha fazla eğileceğiz. Ekonomideki yol haritamızı bugüne kadar kararlılıkla uyguladık. Ülkemize, milletimize ve gelecek nesillere bedel ödetecek adımlardan uzak durduk."

"Seçim sonuçları istediğimiz gibi gerçekleşmedi... Millet, siyasetçiye mesajını sandık vasıtasıyla iletir"

Gürcan, bir seçim sürecinin geride bırakıldığını anlattı. Bu dönemde yoğun gayret gösterdiklerini söyleyen Gürcan, "Hepinizin gösterdiği yoğun uğraşa rağmen seçim sonuçları hem şehrimizde hem de ülke genelinde istediğimiz gibi gerçekleşmedi. Seçimler, demokrasilerin en kritik günleridir. Milletin iradesi sandıkta tecelli eder. Millet, sözünü sandık yoluyla söyler. Millet, siyasetçiye mesajını sandık vasıtasıyla iletir. Milletin kararlılığı, hiçbir baskıyla, yönlendirmeyle karşılaşmadan sandıkta tecelli etmesi demokrasimizin büyük bir kazancıdır." dedi.

İl Başkanı Gürhan Albayrak daTürk halkının 31 Mart'taki Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde 5 yıl görev yapacak yerel yöneticileri seçtiğine değindi.

Göreve seçilen tüm adayları tebrik eden Albayrak, sözlerini şöyle tamamladı: "Seçim sürecinde belediye başkan adaylarımızdan milletvekillerimize, yönetim kurulu üyelerimizden teşkilatımıza, kadın kollarımızdan gençlik kollarımıza, sandık kurulu üyelerimizden gönüldaşlarımıza kadar her bir ferdimizin elinden geleni yaptığına inanıyorum. Emekleri için her bir kardeşime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu sürecin sonunda maalesef istediğimiz sonucu alamadık. Milletimizin iradesine saygılıyız, hatalarımızın farkındayız. Milletimiz ne derse o."

Fatih Dönmez: Önce vicdanımızda şu özeleştiriyi yapacağız...

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@