Erdoğan'ı ABD'de de Eskişehirliler karşıladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'nda konuşmak üzere ABD'de... Erdoğan'ı havalimanında önceki dönem Eskişehir milletvekillerinden, Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan karşıladı.

SİYASET 17.09.2023, 14:47 17.09.2023, 14:55
Erdoğan'ı ABD'de de Eskişehirliler karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC-TRK" ile TSİ 00.25'te Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere ABD'nin New York şehrine ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı'nda Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Sedat Önal, Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan ile New York Başkonsolosu Reyhan Özgür tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın beraberinde eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve bazı yetkililer de yer alıyor.

Erdoğan, ABD ziyareti kapsamında BM 78. Genel Kurulu'na katılacak ve bazı temaslarda bulunacak.

Central Park'ta yine Murat Mercan ile gezecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz yıl ABD ziyaretinde Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan ile birlikte New York şehrinde Central Park'ta yürüyüş yapmış, vatandaşlarla sohbet etmişti. Erdoğan'ın Murat Mercan ile vatandaşlara yaptığı sürprizin görüntüleri ve vatandaşların Erdoğan'a ilgisi dünyada geniş ilgi görmüş ve çok izlenmişti. 

Erdoğan'ın geçen yılki Central Park ziyareti görüntülerini bu linke tıklayarak izleyebilirsiniz

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@