İYİ Parti'den Büyükerşen'e yalanlama geldi

Büyükerşen'in İYİ Partililerle bir araya geldiği ve İYİ Partililerin Büyükerşen'e destek verdiği açıklamasına İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil'den yalanlama geldi...

SİYASET 09.08.2023, 13:17 09.08.2023, 13:30
İYİ Parti'den Büyükerşen'e yalanlama geldi

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun açıklamaları sonrasında, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Nebi Hatipoğlu arasında başlayan kavga devam ediyor. 

Son olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından medyaya dün servis edilen basın bülteninde Büyükerşen'in İYİ Partili ve merkez sağdan birçok ismin katıldığı bir yemeğe davet edildiği ve İYİ Partililerin Büyükerşen'e destek verdiklerini açıkladıkları belirtilmişti. Nebi Hatipoğlu'nun da  eleştirildiği bülten "İYİ Partililerden Büyükerşen'e destek" başlığı ile servis edilmişti. 

Konuyla ilgili İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil'den de bir açıklama geldi. 

"Yarıdan fazlası partimize üye olmamış kişiler, İYİ Parti ile alakaları yoktur"

Edizgil açıklamasında, "Önceki akşam Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de katıldığı bir yemek organizasyonu yapıldığını öğrendik. Büyükşehir Belediyesi bir basın açıklamasıyla bu yemekten fotoğraflar paylaşmış ve alenen 'İYİ Parti’lilerden Büyükerşen’e destek' ifadelerinde bulunulmuştur. Ancak bu açıklamalar gerçekleri yansıtmamaktadır. Hemen şunu belirtelim ki yemeğe iştirak edenlerin, zaten yarıdan fazlası geçmişte de partimize üye olmamış kişilerdir. Özetle bu kişilerin İYİ Parti ile uzaktan, yakından alakaları yoktur" dedi. 

 "Partimizi temsil etmiyorlar"
 

Edizgil, "Yemeğe iştirak eden katılımcıların yarıdan az kısmı ise bir dönem yolu partimizden geçen ancak herhangi bir sebepten dolayı istifa etmek zorunda kalan, yani kendi elleriyle İYİ Parti’yle ilişkisini kesen kişilerdir. Dolayısıyla onlar da partimizi temsil etmemektedir. Son olarak katılımcıların çok küçük bir kısmı, geçmişte partimizde yöneticilik yapan, çeşitli sebeplerden dolayı artık yönetici olmayan, ancak İYİ Parti’ye üye olmaya devam edenlerdir. 
Bu kişilerin de Yılmaz Büyükerşen’e veya başka bir kişiye vereceği desteği münferit olarak değerlendirmek gerekir" diye konuştu. 

"Partimiz kendi logosu ve adaylarıyla yerel seçimler için çalışmalarımızı sürdürmektedir"

Edizgil açıklamasında ayrıca, "İYİ Parti’nin kurumsal kişiliğini, ilgili yönetim kurulları temsil eder. İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener’in önderliğinde ve parti disiplinine uygun olarak yoluna devam etmektedir. Partimiz kendi logosu ve adaylarıyla yerel seçimler için çalışmalarımızı sürdürmektedir.
Kamuoyuna saygıyla sunarız" ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@