Murat Özcan CHP'lilere isyan etti: Sizin gibi "Apo'nun heykelini dikeceğiz" diyenlerle birlikte değiliz!

Odunpazarı Belediye Meclisi'nde sert tartışmalar yaşanırken, AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan CHP'li meclis üyelerinin ülke gündemine ilişkin açıklamalarına karşı isyan etti, sert konuştu.

SİYASET 08.05.2023, 21:23 08.05.2023, 22:40
Murat Özcan CHP'lilere isyan etti: Sizin gibi "Apo'nun heykelini dikeceğiz" diyenlerle birlikte değiliz!

Eskişehir'de Odunpazarı Belediye Meclisi'nin Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında gerçekleşen son toplantısı yine sert tartışmalara sahne oldu. 2022 yılı bütçe kesin hesabının görüşüldüğü önemli toplantıda CHP'li bazı meclis üyelerinin yine ülke gündemi ve seçimlere ilişkin konuşmayı tercih etmesine AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan konuşmasında isyan ederken, CHP'lilerin sözlerine ve iddilarına da sert cevaplar verdi. 

"Gereken cevapları da vermek boynumuzun borcudur"

Meclis toplantısında CHP'li meclis üyelerinin bütçe kesin hesabını konuşmak yerine ülke gündeminden konularla AK Parti'yi eleştirmeye çalıştığını belirten Murat Özcan, "Burada konumuz kesin hesap bütçesi! Bir belediyenin üç çok önemli meclisi vardır. Bir faaliyet, iki kesin hesap, üç önümüzdeki yılın bütçesi. Yani bunlar belediye meclisinin ana konulardır. Kesin hesap dışında maşallah her şeyi konuştuk. Konuşacak bir şeyiniz yok mu? Her yerde şimdiye dek cevaplarımızı verdik. Ama anlamakta zorlanıyoruz. Ben böyle bir siyasetin parçası olmak istemem. Ama partimizi, liderimizi, bizleri ilgilendiren konularda gereken cevapları da vermek boynumuzun borcudur" dedi. 

"Her şehirde farklı konuşup, bu konuşmaları da şehirden şehire şaşırırsanız bunlarla karşılaşma ihtimaliniz var, uyarıyorum"

Murat Özcan, "Erzurum olayı olmuş dün. Çok üzgünüm. Cumhur İttifakı paydaşlarını da, Millet İttifakı paydaşlarını da uyarmak istiyorum. İlla ki provokatif bir takım her iki tarafta da oluşabilecek durum. Bunlar tartışma konusudur ama halkımızı suluhete davet ediyorum. Provokatif davranışlar içine girmemek konusunda. Sizdiniz, bizdiniz tartışmalarına girmeden. Ancak halktan şehirlerini yönetmek için yetki almış iki belediye başkanı, kendi şehirlerine hizmet etmekten imtina edip miting meydanlarına inmiş il il gezmekte ve Kılıçdaroğlu'nun eksiği olan bölümleri tamamlamaya çalışıyorlar. Eğer bunlar kendilerini adaylarından daha iyi görüyorlarsa kendilerinin aday olmasını tavsiye ederiz. Yok değilse belediye bütçeleri ile 81 ili gezen ve seçim çalışmaları yapan ve hukuksuz şekilde bunları yapan belediye başkanlarını da uyarıyorum. Bir şehirde milliyetçi, bir şehirde marksist, bir şehirde liberal konuşmalar yaparsanız ve bu konuşmaları da şehirden şehire şaşırırsanız ve başka şehirlerde başka şeyler söylerseniz daha çok bunlarla karşılaşma ihtimaliniz vardır, uyarıyorum. Dolayısıyla her şeyi de halkın içinde bir durum olarak görmek yanlış. Herkes davranışlarına dikkat edecek" dedi. 

"Sizin gibi Kandil'den Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz diyip, 'Apo'nun heykelini dikeceğiz', 'Cumhuriyet ile hesaplaşacağız' diyenlerle birlikte değiliz elhamdülillah"

Murat Özcan ayrıca, CHP'lilerin HÜDA-PAR ile ilgili eleştirilerine de, "Allah nasip ederse 14 Mayıs'ta seçim var. Halkımızın en doğru kararı vereceğinden en ufak bir şüphemiz yok. 20 yılda geçmişle kıyaslanamayacak devrimsel eserler bırakmış AK Parti, sonrasında MHP, BBP ve Yeniden Refah Partisi ile oluşturduğumuz Cumhur İttifakı ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı milletimizin yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçeceğinden hiçbir şüphemiz yok.  HÜDA-PAR ve DSP Cumhur İttifakı içinde değil, ancak Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı alarak, AK Parti listelerinden milletvekili adayları ile seçimlere girmiştir. HÜDA-PAR'ı HDP gibi Millet İttifakı içine alırsanız HDP gibi hoş göstermeye çalışacağınızdan hiçbir şüphemiz yok. Ancak şunu da görüyoruz. "PKK, Amerikan ordusudur" diyor. "Ülke bütünlüğü ile bir sorunumuz yok" diyor. Sizin gibi Kandil'den Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz diyen, 'Apo'nun heykelini dikeceğiz', 'Cumhuriyet ile hesaplaşacağız' diyenlerle birlikte değiliz elhamdülillah. Bugün hak ettiğiniz için bu konuşmayı yapmak zorunda kalıyorum" dedi. 

Murat Özcan, "Aynı zamanda iki de bir kriz edebiyatı yapıyorsunuz. Biz hiçbir zaman sosyolojik ve ekonomik doğruları göz ardı ederek açıklama yapmadık. Bugün pandemi ve enerji krizi ile dünyada oluşmuş ham madde, gıda krizleri ve ekonomik krizler oluştu. Oluşmadı diyen var mı. Bunun yansımalarını Türkiye'de görmek en doğal durumdur. Fakat biz elimizden geldiğince vatandaşımızın bu krizlerden etkilenmemesi için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Gelin bugün dünyadaki tüm alım güçlerini getirin, asgari ücrette Türkiye'den daha iyi durumda bir ülke var mıdır, yok mudur gösterin. "Falcı mısınız, Adalar'a gidin falcılık yapın, Etrafınızdaki yalakalara bakın" diyen bir meclis üyesi, kusura bakmayın, siyasal nezaketten ve üsluptan bahsedemez" dedi. 

Murat Özcan, Odunpazarı Belediyesi'nin kesin bütçe hesabı ve belediye harcamaları ile ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Odunpazarlılardan topluyor, CHP'li belediyelere gönderiyor! 

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@