Murat Özcan Kazım Kurt'u yine fena yakaladı! "Köylüler yerine CHP'li yoldaşınıza verdiniz de belediyeden para mı kazanıyor"

Odunpazarı Belediye Meclisi'nde AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, Belediye Başkanı Kazım Kurt'u yine fena yakaladı! Kazım Kurt "Satmadım" demişti, ama Murat Özcan işin aslını ortaya döktü, Kazım Kurt bu defa "Satmadım" diyemedi. Özcan, köylülerin bir şikayetine de şu sözlerle dikkat çekti: "Çavlum'daki 200 dönüm araziyi de köylüler yerine CHP'li bir yoldaşınıza verdiniz de belediyeye sattıklarından para mı kazanıyor"

SİYASET 01.09.2023, 22:13 01.09.2023, 22:52
Murat Özcan Kazım Kurt'u yine fena yakaladı! "Köylüler yerine CHP'li yoldaşınıza verdiniz de belediyeden para mı kazanıyor"

Eskişehir'de Odunpazarı Belediye Meclisi yine tartışmalı geçerken, AK Parti grup Başkanvekili Murat Özcan yine Beleidye Başkanı Kazım Kurt'u fena yakaladı, Kazım Kurt ne diyeceğini şaşırdı... 

Murat Özcan mecliste yaptığı konuşmada, Kazım Kurt'un geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamaya ve köy tüzel kişiliklerinden belediyeye geçen tarlaları satmadıklarını söylediğine dikkat çekerek, Kazım Kurt'a çarpıcı sorular yönelttti... 

"Satmadım demişsiniz, ama bir şüpheye kapıldı ve mecliste alınan kararlara baktık...Listesi bende var"

Murat Özcan, "Sayın başkan sizin de bir demeciniz oldu, Kalkanlı'da açmış olduğunuz belediye tesisinde. Köylülerin sorunlarından bahsettiniz. Tabii ki bir poitikacı olarak hakkınız. Ama ben de size köylülerin şikayetlerinden bahsedeyim. Koskoca belediye oy oranlarına göre çöp tenekesi nasıl dağıttığını lütfen AK Parti'nin çok oy aldığı köyden dönüşmüş mahallelere gidin, o vatandaşlara arkamdan bunu diyormuşsunuz, yüzüme de söyleyin diyin de, bir görün bakalım insanlar size neler söyleyecek. Yetmedi bir de dediniz ki, "Ben Köy Tüzel Kişilikleri'nin bozulmasına karşıyım"... Emin olun biz de karşıyız. Bununlan ilgili de bakanlığa gerekli talepleri iletiyoruz. "Köy Tüzel Kişiliği'nden gelen tarlaları satmadım. Bir gün böyle bir değişiklik olursa ben bu tarlaları iade edeceğim" dediniz. Kanundan kaynaklı hak siz isteseniz de istemeseniz de zaten belediyeye verilmiş. Kanunda bir değişiklik olursa zaten bunları iade etmek zorundasınız. Ben satmadım demişsiniz. Ben de bir şüpheye kapıldım. 4 yıldır burada bazı satışları onaylıyoruz. Hatta mecliste birçok karar da oylanmış. Burada kaç tane daire, kaç arsa, kaç tarladan bahsetmeyeceğim. Listesi bende var. Yüzlerce var" dedi.

"Satılan tarlalar içinde var da gözden mi kaçırdınız, kamuoyuna açıklayın"

Murat Özcan, "Kamuoyu da öğrensin diye soruyorum. Bu tarlaları Köy Tüzel  kişiliklerinden almadıysanız nereden aldınız? Satılan tarlalar içinde köy tüzel kişiliklerinden gelen tarlalar var da gözden mi kaçırdınız? Bunu da kamuoyu ile paylaşmanızı rica ediyoruz" diye konuştu.

"Çavlum'daki 200 dönüm araziyi köylüler mi işletiyor, CHP'ye çok yakın bi yoldaşınız tesis kurmuş da belediyeye sattıklarından para mı kazanıyor"

Özcan ayrıca, "Bazı köylülere ecrimisil olarak kullanmalarına izin vermişsiniz, bazılarına da vermemişsiniz. Çavlum'a gidip bakabilirsiniz. 200 dönüm arazisini köylü mü işletiyor, yoksa CHP'ye çok yakın bir yoldaşınız orada bir tesis kurmuş da belediyeye sattığı ürünlerden para mı kazanıyor?  Madem bu kadar köylüler konusunda bu kadar hassasınız, köylünün malını neden köylü ile paylaşmıyorsunuz. Bunu da söylemiş olayım" dedi. 

Kurt bu defa "satmadım" diyemedi... "Belediye daha çok kazanıyor" diye savundu 

Kazım Kurt ise Özcan'ın sözlerine karşılık yaptığı konuşmada bu defa söz konusu tarlaları satmadığını söylemedi, bu konuda bir ifadede bulunmaması dikkat çekti. Öte yandan Özcan'ın Çavlum'daki arazide bulunan tesise dikkat çektiği sözleri ile ilgiliyse, "Sizin yandaş dediğiniz müteahhit belediyenin daha fazla kazanmasını sağladı, belediyenin bitki ihtiyacını da karşılıyor" diyerek savunması dikkat çekti. 

Murat Özcan'dan çarpıcı açıklamalar! Kazım Kurt'un asıl amacı Odunpazarı'na yeni okullar yapılmasını engellemek mi?

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@