Murat Özcan: "Parti değiştiren meclis üyesini ayakta alkışladınız!"

Odunpazarı Belediye Meclisi'nde AK Parti'ye geçen Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu ile ilgili CHP'lilere Murat Özcan'dan manidar hatırlatma: "Siz parti değiştiren meclis üyesini ayakta alkışladınız!"

SİYASET 07.11.2023, 20:10 07.11.2023, 20:23
Murat Özcan: "Parti değiştiren meclis üyesini ayakta alkışladınız!"

Odunpazarı Belediye Meclisi'nde Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun AK Parti'ye geçmesi de gündeme geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan'dan, Hatipoğlu'nun AK Parti'ye geçmesini eleştiren CHP'lilere manidar bir cevap geldi... 

"Büyükşehir Meclisi'nde parti değiştiren meclis üyesini ayakta alkışlayanların bu konuda fazla söyleyecek sözleri olmamalı diye düşünüyorum"

Murat Özcan, yaptığı konuşmada, "Eskişehir Milletvekilimiz Nebi Hatipoğlu bugün AK Parti saflarına katılmıştır. Hazır söz almışken de sayın milletvekilimize hoş geldiniz diyorum. Eskişehir'imiz, ülkemiz ve partimiz adına da hayırlı olmasını niyaz ediyorum. Bu konuda mırıldanmalar duyuyorum. Ama pandemi döneminde Büyükşehir Meclisi'nde bir AK Partili meclis üyesinin geçişinde ayakta alkışlayıp tebrik edenlerin herhalde bu konuyla ilgili fazla söyleyecek sözleri olmadığını düşünüyorum. Bunlar siyasetin doğasında var" dedi.

"Yeni genel başkanın selam verdiklerine de bakarsak, CHP'nin politikalarında bir değişiklik olmayacağını söyleyebiliriz"

Murat Özcan konuşmasında ayrıca, "CHP Genel Başkanı değişti. 'Ben Kemal geliyorum' diyerek yola çıkan sayın Kılıçdaroğlu kendi partisinde de genel başkan olamamıştır. Ve 'Ben Kemal gidiyorum' demiştir. Size de allaha ısmarladık söylemiş. Tabii CHP'nin kendi sorunudur, kendi kararlarıdır saygı duymak lazım. Ama genel başkan değişikliği dışında herhangi bir şeyin değişmediğini de genel kurulunuzda gördük. Aynı yönetimler ve yakın yönetimlerde görevde kalmış. Hele hele selam verdikleri kişilere de bakarsak CHP'nin politikalarında bir değişiklik olmayacağını da şimdiden söyleyebiliriz" dedi.

"CHP'nin yeni yönetiminde de bir Eskişehirli siyasetçi göremedik"

Özcan, "Ama asıl merak ettiğimiz şudur. Bu konuda deneyimli bir siyasetçi olarak, CHP'de aynı zamanda yönetimi de oylandı. Eskişehir merkezinde 3 belediye başkanı olan ve 2 milletvekili olan CHP'nin yönetiminde herhangi bir Eskişehirli siyasetçiye rastlayamadık. Bu özellikle alınan bir karar mıdır? O nedenle size soruyorum sayın başkan" diye konuştu. 

Özcan, Kazım Kurt'u uyardı: Bu üslupla devam ederseniz, cevabını veririz, herkes gardını ona göre alsın

Murat Özcan, "Biz grubumuzla yaptığımız konuşmalarda şöyle bir karar almıştık. Dedik ki, 'Seçim atmosferi yaklaşıyor. Doğal alarak bu dönemlerde meclislerde tansiyon yükselebilir. Ama biz tansiyonu yükseltmemek için özel bir gayret gösterelim' diye kendi aramızda almış olduğumuz bir karar var. Kamera kayıtları da var. Biz ne kadar sakin olsak da, maalesef görmezden geldiğimiz partimizi, grubumuzu ve genel başkanımızı hedef alan tahrikkar konuşmalarınıza şahit olduk. Üstelik de yüksek bir tonda. Sonuçta insanız, tahammül sınırlarını aşan bu uslubunuzdan dolayı müdahale etmek zorunda kaldığımız anlar olmuştur. Ama bir tavsiye olarak söylüyorum. Bu uslubu terk edin. Ama bundan sonraki meclislerde devam edecekseniz, biz nefsi müdafaa durumunda kalmayacağız ve cevap vereceğiz, bu da en doğal hakkımızdır. Herkes gardını ona göre alsın" diye ekledi. 

Murat Özcan, Kazım Kurt'un o sözlerini de boşa çıkardı! Gerçekleri anlattı

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@