banner163

01.05.2024, 11:12

1 Mayıs...

Tüm emekçilerin günü kutlu olsun öncelikle. Sonra da bendenizin doğum günü. Evet bugün benim doğum günüm ve bu yazım en çok kendime, tüm emeklerime...

Kıymeti bilinen, zayi olan, yerini bulan, çöpe giden tüm emeklerime. Yüreğime bu yazı, omzumdaki yüklere... Ama en çok ellerime. En çok ellerim çalıştı benim. Beden, zihin, kalp vs. Hepsi ama, ellerim emek emek ilmek ilmek... Dikiş de diktim, buket de yaptım, araba da süsledim, masa da düzdüm, kazak da işledim, tuvalet de yıkadım, okul da temizledim, boncuk da dizdim, kanepeler de hazırladım, örgü de ördüm, nakış da...

Ve daha neler neler... Ellerim, emeklerim, yolum, yordamım, geçmişim, bugünüm, geleceğim, ahiretim ve doğum günüm kutlu olsun. Emeklerimin günü, işçi olduğum günlerim kutlu olsun. Yıllarca fabrikada çalıştım, her 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda mesaiye kaldım, tüm memurlar, öğrenciler tatil yaptı. Ben ve bazı işçiler çalışmaya devam ettik. Bu da böyle bir saçmalık işte hayatımın bir kıyısında.

Çok insan gördüm emek kokan, emek emek duran, buram buram emek tüten... Çok insan gördüm yan gelip yatan, insan sömüren, emek çalan, gönül yıkan. Emeğiyle yol almış kim varsa yoluna aydınlık dilerim. Dişini tırnağına takıp bir kıyıda ilmek ilmek hayat telaşında kim varsa kolaylık dilerim. En çok kendi başına bir evlada emek veren annelere iyilik, ferahlık dilerim. Ayağında bebek uyuturken, elinde dantel yapıp para kazanan, emek ile güzelleşen tüm kız kardeşlerime sarılıyorum. Alnının teriyle yol alan, alnının teri soğumadan karşılığını veren tüm kadir kıymet bilenlere teşekkür ederim. Kutlu olsun emek ile hayat idame ettirenlerin günü, onların günleri en aydınlık olsun.

Elleriyle para kazananlardan, alışveriş yapıp, onun değerini bilen, oradaki emeği görebilen tüm güzel insanlar da iyi ki varlar. Birinin emeğini hiçe sayan kim varsa, her yerde hiçe sayılsınlar hepsine müstahak. Emek verip yollarına eşlik ettiğim evlatlarım hem bu Dünya’da hem de Cennet’te çiçek açsın dilerim.

Bugün benim doğum günüm ve kendime emeklerimin karşılığını alacağım bir yaş ve ömür diliyorum. Bugün benim doğum günüm ve tüm emeklerim için kendime teşekkür ediyorum. İyi ki doğdum. 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı kutlu olsun. Emek hırsızları ve körleri kahrolsun. Bu da böyle bir yazı olsun, canım sağ olsun. 

  

Yorumlar (1)
Musa Desteci 2 ay önce
Doğum günün kutlu olsun hayırlı bereketli sağlıklı ömürler dilerim iyiki varsın canım kızım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@