15.03.2024, 18:54

Adaylar mal varlığını açıklasın

Yerel yönetimler seçiminin yapılmasına sayılı günler kala ortalık iyice kızıştı.
Partiler bütün kozlarını ortaya koyarken daha çok eleştiri ve savunmalar akçeli işler üzerinden yapılıyor.
Yasalar gereği kimlerin ne zaman ve nasıl verileceğini hükme bağladığı kuralların haricinde bazı adaylarşimdiden kamuoyuna açıklama yapıyor ve diğer adayların da buna uymasını istiyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş gibi..

CHP genel başkanı seçimlerin ertesinde başkanların mal varlıklarını kapının önüne asacakları konusunda talimat verildiğini açıklasa da, biz bu işlemin seçimlerden önce yapılmasının kamuoyunu tatmin etme açısından daha uygun olacağını düşünüyoruz.
Mansur Yavaş’ın diğer adayları da beyana davet etmesinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Ekrem İmamoğlu da mal beyanında bulunmuştur.

Bu durumda basın mensupları adı geçenlerin rakibi durumunda ki adaylara; "Siz mal beyanında bulunacak mısınız?" diye sorduklarında Ankara AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı; "Mülk Allah'ındır" gibi esprili ve kaçamak cevap vermiş, AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı da birkaç ev ve biraz da borç var diye o da esprili cevap vermiştir.
Tabii bu esprili cevaplar hoş olmamıştır, ciddiyetten uzaktır..
Biz uzun uzadıya bu konuda açıklamaya gerek duymuyoruz.
Kentimizdeki Belediye Başkan adaylarını böyle bir eyleme davet ediyoruz.
Eskişehir farkı olarak düşünüyoruz…

***

Önder Sav'dan mesaj var... 

Bundan önceki "Önder Sav'ın kulakları çınlasın..." başlıklı yazımızda CHP'nin efsane eski genel sekreteri Önder Sav’ın bir deyişini dile getirmiş ve, "Belediye başkan adaylarının seçilmeden önce partinin, seçildikten sonra kendilerine başkan olduğunu" söylediğini dile getirmiştik... 

Oysa ki kıymetli büyüğümüz bu konuda bizi uyararak, söylediklerini eksik yazdığımızı devamının şöyle olduğunu belirtmiştir.

"Belediye başkan aday adayı iken kuzu, aday olunca kurt, belediye başkanı seçilince aslan kesilirler"

Kimbilir bunu Önder Sav büyüğümüze söyleten ne acı tecrübeleri vardır..

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@