Bakan Göktaş Eskişehir'de konuştu: Artık o günler çok geride kaldı

İç Anadolu Kariyer Fuarı'nın açılışı Anadolu Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Bugün 28 Şubat. Bir dönem bazı gençlerimizin üniversite kapılarından gönderildiği, inançları, kılık kıyafetleri yüzünden eğitim hakkının elinden alındığı günler... Bugün artık bunlar çok geride kaldı" dedi.

EĞİTİM 28.02.2024, 13:09 28.02.2024, 13:15
Bakan Göktaş Eskişehir'de konuştu: Artık o günler çok geride kaldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin destekleriyle düzenlenen İç Anadolu Kariyer Fuarı'nın açılışı, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Program, İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası mini bir konser verdi.

"KAAN’da ve milli teknoloji sanayiinde yer alan binlerce gencimizle gurur duyuyoruz"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu yıl altıncısı düzenlenen Kariyer Fuarı'nda vizyoner oluşumlar ve pırıl pırıl gençlerle bir arada bulunmaktan dolayı büyük bir heyecan ve mutluluk içinde olduğunu belirtti. Göktaş, "Türkiye Yüzyılının kapısını araladığımız şu günlerde gençlerimiz artık geleceğin mimarları arasına girmeye hazırlar! Ulaştığımız bu nokta, hem eğitim sistemimizin hem de iş dünyamızın yetkinliğinin ne kadar arttığını gösteriyor. Gençlerin eğitim imkânlarına kolaylıkla erişmesi, iş dünyasının onlara istihdam sağlayacak fırsatlar sunması geleceğin Türkiye’sine doğru emin adımlarla ilerlediğimizin kanıtı. Farklı yollardan ilerlemek, bugün bizi ortak bir noktada birleştirdi. Her alanda nitelikli iş gücü olmaya hazır gençlerimiz, onları hayallerine kavuşturacak ülkemizi başka bir vizyona taşıyacak girişimcilerle bir araya geldi. Oluşan bu müthiş sinerji yeni Türkiye’nin eseri. Türkiye, artık bu ülkenin tüm evlatlarına eşit hak ve fırsatlar sunan kadim kültürüne geri döndü. Cumhurbaşkanlığımızın İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde yürütülen Kariyer Fuarları Yetenek Her Yerde söylemiyle Anadolu’nun tüm bölgelerini şehir şehir gezdi. Okumaya istekli, keşfetmeye meraklı gençlerimizle verimli etkinlikler gerçekleştirdi. Bu sayede çalışıp üretmeye, hayalleri için harekete geçmeye hazır birçok gencimiz kamuda ya da özel sektörde istihdam fırsatı yakaladı. Kariyer Fuarımız, gençlerimiz için gerçek bir çalışma hayatının kapılarını açıyor. Böylelikle gençlerimizin eğitim alma, kendilerini iyi yetiştirme motivasyonları artıyor. Gençlerimizin hayalleri net hedeflere dönüşüyor. Gerek kamu gerek özel sektör nitelikli ve dinamik iş gücüyle buluşup canlanıyor. Kalkınma hızımız artıyor, refahımız yükseliyor. Her şeyden önemlisi, Türkiye kazanıyor. Sevgili Gençler, Türkiye, bugün gençlerin dehası ve azmiyle önemli eserlere imza atan bir ülke. Savunma sanayi, yerli otomobil ve uzay çalışmalarımız başta olmak üzere Türkiye artık beyin göçünü tersine çeviren, parlak zekâları ağırlayan önemli bir cazibe merkezi haline geldi. KAAN’da ve milli teknoloji sanayiinde yer alan binlerce gencimizle gurur duyuyoruz. Elbette başarı tesadüf değildir. 22 yıldır ülkemizin her alanda gelişmesi için çok önemli hizmetleri milletimize kazandırdık. Bu hizmetleri çok daha ileriye götürecek olan sizlersiniz, hizmet yarışında bayrağı size teslim edeceğiz. Sizlere bu konuda inancımız, güvenimiz sonsuz! Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Türkiye’nin yetiştirdiği gençler milletimiz adına insanlığa hizmet eden ve dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getiren seçkin kadroları oluşturacaklar" dedi.“Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, her kadın eğitim hakkını kazandı”
28 Şubat'ın öneminde de değinen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, “Bugün 28 Şubat. Bir dönem bazı gençlerimizin üniversite kapılarından gönderildiği günler. İnançları, kılık kıyafetleri yüzünden eğitim hakkının elinden alındığı günler. Bugün artık bunlar çok geride kaldı. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, her kadın eğitim hakkını kazandı. İnancı ne olursa olsun, düşüncesi ne olursa olsun her gencimize üniversitelerin kapıları sonuna kadar açıldı. Bu güzel günde, bu güzel fuarda emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ise konuşmasında, İç Anadolu Kariyer Fuarı’nın önemine değinirken üniversitesinin ev sahipliği yapmasından duyduğu mutluluğu ifade etti.

Programa, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Fatih Dönmez ve Prof. Dr. Ayşen Gürcan, AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal da katıldı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@