Bakan Tekin, Eskişehir ve İzmir'den dert yandı! "Okul yapacağız, belediyeler problem çıkarıyor"

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bazı belediyelerin yeni okulların yapılması konusunda kendilerine zorluk ve problemler çıkardığını belirterek, Eskişehir ve İzmir'de yaşadıkları problemleri örnek gösterdi.

EĞİTİM 05.01.2024, 13:38 05.01.2024, 13:44
Bakan Tekin, Eskişehir ve İzmir'den dert yandı! "Okul yapacağız, belediyeler problem çıkarıyor"

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sivas’ta yaptığı açıklamada eğitim öğretim sürecinde bazı belediyelerin kendilerine zorluk çıkarttığını söyleyip Eskişehir ve İzmir’i buna örnek gösterdi.

"Birçok belediyeden destek görüyoruz, ama bazıları zorluk çıkarıyor"

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sivas İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na sonrası açıklamalarda bulundu. Tekin, eğitim öğretim sürecinde birçok belediyeden destek görüp bazı belediyelerin ise kendilerine zorluk çıkarttığına değinerek, “Biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak illerde ihtiyaç duyulan yerlerde okul yapmak için bütçeden pay alıyoruz ama birçok yerde belediye başkanlarımızın bize destek olduğunu görüp mutlu oluyoruz. Bazı belediyelerle de bu konuda problem yapıyoruz. Okul yapacağız, yatırım bütçemiz var, arsa üretemiyoruz" dedi.

"En son Eskişehir ve İzmir’de yaşadığımız problemler var"

Tekin, "Arsa üretiyoruz imar, iskan gibi yerel yönetimlerden kaynaklanan problemlerle karşı karşıya kalıyoruz. Okullarımızın belediyeler tarafından yapılması gereken giderlerinin bizden istenen rakamların çok yüksek olduğu belediyelerle karşı karşıya kalıyoruz. En son Eskişehir ve İzmir’de yaşadığımız problemler var. Tüm bunları göz önünde bulundurarak söylüyorum. Eğitim ve öğretim süreci yerel yönetiminden velisine. İş adamından hayırseverine. STK’lardan kamu kurumlarına kadar hep beraber destek olmamız gereken bir süreç. Yerel yönetim seçimleri de yaklaşıyor. Ben aday olan arkadaşlara eğitim ve öğretim süreciyle ilgili projelerini de paylaşmaları ve sürece destek olmalarını istiyorum. Bu noktada Sivas Belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum, okullarımızın ihtiyaçlarını, öğretmenlerimizin dertlerinin dinlenmesi, öğrencilerimize destek noktasında Sivas Belediyesi gerçekten güzel işler yapıyor. Valimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@