banner163

İbrahim Akar'dan Vali ve İl Müdürü'ne açık çağrı

Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu  Şube Başkanı İbrahim Akar'dan çağrı: "Eskişehir Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri yönetici adaylarını mağdur edecek ve hak kaybı oluşturacak durumun önüne geçmelidir."

EĞİTİM 10.06.2024, 12:41 10.06.2024, 12:48
İbrahim Akar'dan Vali ve İl Müdürü'ne açık çağrı

Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu  Şube Başkanı İbrahim Akar, yaptığı açıklamada, "Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine çağrıda bulunuyorum, mağduriyet ve hak kaybı oluşturmayın" dedi. 

İbrahim Akar açıklamasında, "Sınav puanına dayalı eğitim yöneticisi atama tercih dönemi başladı ve devam ediyor. Ancak bazı okulların idareci kadrolarının boş olmasına rağmen tercih listesinde yer almadığı bilgisini aldık.  Örneğin 18 Nisan tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılış onayı verilen Sabiha Fahrettin Demir Anaokulu müdür ve müdür yardımcılığı kadroları tercih listesine dahil edilmedi. Daha buna benzer başka birçok okul var listeye eklenmeyen" dedi. 

"İş işten geçmiş değil"

Akar, "Sınava hazırlanıp emek veren sınav puanıyla atanmayı bekleyen yönetici adayları mağdur edilmektedir. Kaldı ki bu duruma emsal olan başka iller tüm boş kadroları duyuruya çıktılar. Bu konuda mağduriyet yaşayan üyelerimizin hukuki olarak yanındayız. Eskişehir Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri yönetici adaylarını mağdur edecek ve hak kaybı oluşturacak durumun önüne geçmelidir. Boş durumda olan tüm kadrolar sınav puanına dayalı atama duyurusunda tercih ilanına çıkartılmalıdır. İş işten geçmiş değildir" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@