Tepebaşı'nda seçim heyecanı... Çocuklar yeni başkanlarını seçti

Tepebaşı Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün paydaşı olduğu Eko-Okullar Çevre Çocuk Meclisi'nde seçim heyecanı... Çocuklar yeni başkanlarını seçti.

EĞİTİM 15.12.2023, 14:28 15.12.2023, 14:32
Tepebaşı'nda seçim heyecanı... Çocuklar yeni başkanlarını seçti

Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi’nin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün paydaşı olduğu uluslararası çevre eğitim programı Eko-Okullar “Çevre Çocuk Meclisi” devam ediyor. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı 14. Dönem 1. Çalıştayı’nda başkanlık seçimi yapılırken, öğrenciler demokrasinin en önemli göstergesi olan seçme ve seçilme hakkını kullandı.

Çevre Çocuk Meclisi Çalıştayı, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, Eko-Okullar İl Koordinatörü Nadir Erdem, ilkokul ve ortaokullardan çok sayıda öğrenci ve koordinatör öğretmen, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile Tepebaşı Belediye Meclis Salonu’nda düzenlendi.

“Temiz bir dünyada yaşamak temel insan hakkıdır”

Eskişehir’den 44 okulun dahil olduğu Eko-Okullar Çevre Çocuk Meclisi Çalıştayının açılışında konuşan İl Koordinatörü Nadir Erdem, “Bugün Türkiye'de tek ve Eskişehir Eko-Okullarına özgü olan ‘Çevre Çocuk Meclisi’nin 14. Dönem 1. Çalıştayını gerçekleştiriyoruz. İçinde yaşadığımız yüzyılın en önemli çevre sorunu küresel ısınma, iklim değişikliği ve buna bağlı olan çevre sorunlarıdır. Bugünü ve geleceği yaşayacak çocukların temiz bir çevrede ve dünyada yaşamasının temel insan hakkı olduğunun farkındayız. Bu nedenle Çevre Eğitim Projesi Eko-Okullar Programını yürüten değerli okul koordinatör öğretmen arkadaşlarım, idarecilerimiz ve siz sevgili öğrencilerimiz ile çevre duyarlılığımızı sürdüreceğimiz çalıştaylarımız devam edecek. Desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a teşekkür ediyorum” dedi.

“Çevre Çocuk Meclisini önemsiyoruz”

Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, “Çevre Çocuk Meclisini çok önemsiyoruz. Biz sizlerin çevre alanında çalışacağınız ve çevre bilinci alacağınız için çok mutluyuz. 14’üncü dönemimiz de hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de çevreye duyarlı çalışmaların daima destekçisi olunacağını ifade ederek, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı 14. Dönem 1. Çalıştayı’nda tüm aday öğrencilere başarılar diledi.

Yeni başkan seçildi

Ardından hazırlanan film ile geride kalan dönem boyunca Eko-Okullar tarafından gerçekleştirilen çalışmalar izlendi. Daha sonra başkan adayları 3’er dakikalık propaganda konuşmalarını gerçekleştirdi. Çeşitli okullardan 10 öğrencinin aday olduğu Çevre Çocuk Meclisi başkanlığına, yapılan oylama neticesinde Özel Atayurt Ortaokulu’ndan Bade Hanzade Metin, başkan yardımcılığına ise Özel Bilnet Ortaokulu’ndan Melisa Er ve Ata Ortaokulu’ndan Rabia Buğlem Çelik seçildi. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı 14. Dönem 1. Çalıştayı, yeni seçilen Başkan Bade Hanzade Metin’in teşekkür konuşması ve faaliyet raporunun okunmasıyla sona erdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@