Eskişehir'deki büyük ihale öncesi inşaat firmaları ile toplantı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde haziran ayında yapılacak kentsel dönüşüm ihaleleri öncesinde inşaat firmaları temsilcileri ile bir toplantı yapıldı.

EKONOMİ 14.05.2024, 17:26 14.05.2024, 17:33
Eskişehir'deki büyük ihale öncesi inşaat firmaları ile toplantı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Gündoğdu-1 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etabı ve Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi B Etabı Kat Karşılığı Yapım İşi İhalelerinin inşaat firmalarına yönelik lansman toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen lansmanda yapılacak proje ve ihalelerle ilgili inşaat sektörü firmaları temsilcileri bilgilendirildi. 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Bükülmez’in başkanlığında yapılan toplantıda, inşaat şirketi sahiplerinin merak ettiği sorular cevaplandı. Bükülmez, “Biz burada sadece binalar yapılsın ve kent dönüşüm sağlansın istemiyoruz. Gündoğdu Mahallesi örnek bir mahallemiz olsun, çehresi tamamen değişsin istiyoruz. Yapılacak olan sosyal donatılar, parklar ve Porsuk Projesi’nin devamı niteliğinde olması nedeniyle burayı baştan yaratmak istiyoruz.  Proje kapsamında etap etap ilerleyeceğiz. Bu bir başlangıç, bu projeler sonrası Gündoğdu mahallemizin tamamında büyük bir değişimi hedefliyoruz. Şehrimizdeki katılımcı firmalarımızla birlikte hareket ederek, güçlerimizi birleştirerek çok önemli bir işe imza atacağız” diye konuştu. 

Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Korhan Koyuncu da, “Kentsel dönüşüm denilince sadece bina yıkıp, bina yapmak gibi geliyor ama biz Büyükşehir Belediyesi olarak buranın cazibe merkezi haline gelmesini istiyoruz. Burada yapılan inşaatlarla birlikte çevre yolunu rahatlatacak olan köprü projemizi, tramvay hatlarının Gündoğdu mahallesine kadar uzatılmasını hedefliyoruz. Dairelerin yanı sıra iş yerleri ile birlikte burası canlanacak. Belediye olarak biz Gündoğdu projeleri ile bu mahallenin tamamının bir cazibe merkezi haline gelmesinin önünü açmayı hedefliyor ve özel sektörün de yatırımcı olarak bu hedefin gerçekleşmesinde öncü olmasını diliyoruz" dedi. 

2 büyük ihale 5 Haziran ve 12 Haziran'da yapılacak

Uzlaşma görüşmeleri başta olmak üzere tüm iş ve işlemler tamamlanarak uygulama aşamasına gelindiği belirtilen Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi B Etabının kat karşılığı yapım ihalesi 5 Haziran 2024, Gündoğdu-1 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etabının kat karşılığı yapım işi ihalesi ise 12 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, söz konusu projeler kapsamında toplam 885 konut yapılacağını açıklamıştı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@