Ankara'da Sivrihisar rüzgârı esecek... 22 Aralık'ta başlıyor

Sivrihisar ve kültürü Ankara Armada AVM’de tanıtılacak. Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenecek ve 22 Aralık’ta başlayacak olan 'Sivrihisar Tanıtım Günleri' 24 Aralık’a kadar devam edecek.

HAYAT 19.12.2023, 18:36
Ankara'da Sivrihisar rüzgârı esecek... 22 Aralık'ta başlıyor

Tarihi ve kültürel değerleri yanında gastronomi alanında da dikkatleri üzerine çeken Sivrihisar, kültürünü Ankara Armada AVM’de tanıtacak. Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenecek ve 22 Aralık’ta başlayacak olan 'Sivrihisar Tanıtım Günleri' 24 Aralık’a kadar devam edecek.

'Sivrihisar Tanıtım Günleri' çerçevesinde düzenlenecek olan atölye çalışmalarında, seramik, ebru, kağıt rölyef, doll art bebek gibi özel el sanatları deneyimleri ziyaretçilere sunulacak.

Sivrihisar Tanıtım Günlerinde ziyaretçiler, Sivrihisar’ın yöresel lezzetlerini de tanıma fırsatı bulacaklar.

Sivrihisar Belediyesi Sanat Atölyeleri'nde Sivrihisarlı kadınların maharetli elleriyle yapılan ürünlerin de satışa sunulacağı etkinlikte, halk oyunları gösterileriyle birlikte çocuklar için kukla gösterileri düzenlenecek. Ayrıca temsili Nasreddin Hoca'nın katılımıyla fıkra anlatım geleneği AVM içerisindeki özel bir alanda yaşatılacak.

Sivrihisar’ın ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılması hususundaki çalışmalarıyla adından sıkça bahsedilen Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, "Sivrihisar Belediyesi olarak ilçemizin kültürünü, değerlerini ve belediyemiz sanat atölyelerinde üretilen, Sivrihisarlı kadınlarımızın el emeği muhteşem ürünleri tanıtmak için 22-23 ve 24 Aralık’ta Ankara Armada AVM'de olacağız. Tüm misafirlerimizi Sivrihisar değerleri ile buluşturmak için Armada AVM’ye bekliyoruz" dedi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@