Eskişehir'de gece seferlerine ilk hafta kaç kişi bindi? Açıklandı...

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşımda başlattığı gece tramvay ve otobüs seferlerinin ne kadar ilgi gördüğü ve ilk hafta faydalanan kişi sayısı açıklandı...

HAYAT 23.05.2024, 18:13 23.05.2024, 18:18
Eskişehir'de gece seferlerine ilk hafta kaç kişi bindi? Açıklandı...

Eskişehir'de uzun süredir istenen ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’nin kent içi toplu ulaşımda 15 Mayıs’ta başlattığı gece seferlerinden ilk haftada kaç kişinin faydalandığı açıklandı. 

Bir haftada 7 binden fazla kişi faydalandı

Büyükşehir Belediyesi ilk haftada gece sefer saatlerinde tramvay ve otobüslere toplam 7 bin 100 yolcunun bindiğini açıkladı.  

Yapılan yeni düzenleme sonrası gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu belirten Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce de yaptığı açıklamada, "Gençlerimiz seçim döneminde gece ulaşımı konusunda sıkça talepte bulunmuştu. Eskişehir dinamik, gençlerin hareketli olduğu, sosyal yaşamı çok canlı bir şehir. Ben de bu konuda gençlere gereken çalışmanın yapılacağını ve isteklerinin yerine getirileceğini belirtmiştim. 15 Mayıs’ta tramvay ve otobüslerimizde gece seferleri ulaşımıyla geceyi sabaha bağladık. Seferlere gösterilen ilgiyi çok değerli buluyorum. Gençler uygulamayı çok sevdiler ancak diğer yandan da otogar, tren garı, sağlık kuruluşlarına ulaşmak isteyenler, gece çalışanların eve dönüşleri gibi birçok yönü ile bu seferler önemli bir görevi yerine getiriyor. Şunu unutmayalım; yaşayan şehirler insanları mutlu eden yerlerdir. Eskişehir, her yaş grubundan aydın insanlarıyla sosyal yaşamı canlı kent kültürünü yaşatıyor. Biz de Eskişehir’in 24 saat yaşayan şehir kimliğine katkı sunacak bu uygulamayı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu. 

Yeni düzenlemede vatandaşlar, Estram mobil uygulaması üzerinden otobüs ve tramvayları anlık olarak takip ederek duraklarda bekleme sorunu yaşamıyorlar. Düzenleme mevcut otobüs gece ring hatlarına Odupazarı ve Tepebaşı’na ilave seferler eklenmişti. Böylece otobüs seferleri sabaha kadar aralıksız sürüyor. Tramvaylarda ise gece 00.00’da başlayan seferler 02.30’da tamamlanıyor. 

Eskişehir'de gece sefer saatleri ve güzergah bilgileri için bu linke tıklayın 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@