Eskişehir'deki müzeye onun da heykeli konuldu

Eskişehir'e gelen Mimarlar Odası Ankara Şubesi eski başkanlarından, yazar Tezcan Karakuş Candan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce'yi ve Balmumu Heykeller Müzesi'ne konulan kendi heykelini ziyaret etti.

HAYAT 25.06.2024, 18:16 25.06.2024, 18:21
Eskişehir'deki müzeye onun da heykeli konuldu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi 43- 47. dönemleri arası yönetim kurulu başkanı ve yazar Tezcan Karakuş Candan, Eskişehir'e gelerek Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’yi ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Ardından Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni gezen Candan, müzeye yeni kazandırılan kendi heykelini de gördü, çok beğendiğini söyledi.

Tezcan Karakuş Candan'ın Ayşe Ünlüce’yi ziyaretine Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Iraz Bayındır da eşlik etti. 

Eskişehir’in her konuda örnek bir kent olduğunu söyleyen Tezcan Karakuş Candan, Ünlüce’ye çalışmalarında başarılar diledi.  Candan, deri üzerine yaptığı Eskişehir’de bulunan tarihi Halkevi binasının eskiz çalışmasını Ünlüce’ye hediye etti. 

Ziyaretin ardından Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni gezen ve kendi heykelini inceleyen Tezcan Karakuş Candan, balmumu heykeline hayran kaldığını söyledi. Müzedeki eserleri inceleyen Candan, “Burada olmak ve kendi heykelime bakmak gurur verici, emeği geçen başta Yılmaz Büyükerşen hocama ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Ayşe Ünlüce’ye teşekkür ederim" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@