Eskişehir'e iki yeni vali yardımcısı atandı

Cumhurbaşkanlığı'nın yeni atama kararları Resmi Gazete'de yayınlandı. Eskişehir'deki iki vali yardımcısı başka görevlere atanırken, Eskişehir'e de iki yeni vali yardımcısı atandı. 

HAYAT 02.07.2024, 01:52 02.07.2024, 02:03
Eskişehir'e iki yeni vali yardımcısı atandı

Osmaniye - Kadirli Kaymakamı olan Yakup Güney Eskişehir Vali Yardımcılığı görevine, Ankara - Çubuk Kaymakamı Adem Keleş de Eskişehir Vali Yardımcılığı görevine atandı. 

Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun Amasya Vali Yardımcılığı görevine atanırken, Eskişehir Vali Yardımcısı Kubilay Ant da Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Hukuk Müşaviri olarak atandı. Eskişehir Valiliği Hukuk Müşaviri Kürşat Güleryüz de Afyonkarahisar Vali Yardımcılığı görevine atandı. 

Eskişehir Alpu Kaymakamı Metin Baskın, Bingöl Yedisu Kaymakamlığına atandı. 

Yakup Güney kimdir? 

Yakup Güney, 1978 yılında İstanbul'da doğdu. İlköğretimini İstanbul'da, Ortaöğrenimini Mersin Silifke'de, Lise öğrenimini ise İzmir'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 2002 yılında girdiği Kaymakamlık mesleğinde Isparta Sütçüler ve Afyon Hocalar İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

Kırşehir Akpınar ve Erzincan İliç İlçelerinde Kaymakam olarak, Adıyaman Vali Yardımcısı, Sivas Zara ve Zonguldak Devrek ve Sakarya Akyazı İlçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

 24.08.2023 tarihli ve 32289 sayılı Resmi Gazete Yayımlanan 2023/388 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kadirli Kaymakamlığına atanmıştır.

İngiltere'de Exeter Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans yaptı. Yakup Güney evli ve iki çocuk babasıdır.

Adem Keleş kimdir?

Adem Keleş, 1975 yılında Nevşehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı yerde tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nde bir süre çalıştıktan sonra İçişleri Bakanlığı Zonguldak Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine başladı. Kütahya-Çavdarhisar ve Denizli-Akköy Kaymakam Vekilliği yaptı. 87. dönem Kaymakamlık Kursu sonrasında sırasıyla; Boztepe ve Akçakent Kaymakamlığı, Erzincan Vali Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürlüğü ve Ayancık ve Gölyaka Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2010 yılında yüksek lisans çalışmasını tamamladı. “Elektronik Devlet; Kamu İşlemlerinde Dönüşüm ve İnnovasyon Aracı Olarak Kullanılması” başlıklı akademik çalışması bulunmaktadır. 

Halen Çubuk Kaymakamı olarak kamu hizmetine devam etmektedir.

İyi derecede ingilizce bilen Adem Keleş, evli ve üç çocuk babasıdır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@