Eskişehirli şehidimizin babası Erdoğan'a anlattı... Kahraman oğlunun son sözleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehirli şehidimiz Muhammed Tunahan Evcin'in babası Nazif Evcin'i arayarak başsağlığı dileklerini iletti, acılarını paylaştı. Baba Evcin, son olarak oğlunun kandilini kutlamak için aradığını ve görüştüklerini belirterek, oğlunun o sözlerini Erdoğan ile paylaştı...

HAYAT 13.01.2024, 19:28 13.01.2024, 19:47
Eskişehirli şehidimizin babası Erdoğan'a anlattı... Kahraman oğlunun son sözleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehirli şehidimiz Muhammed Tunahan Evcin'in babası Nazif Evcin'i taziye evine giden Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Ayşen Gürcan'ın telefonundan arayarak başsağlığı dileklerini iletti.

Erdoğan, şehidimizin ailesine derin üzüntülerini iletirken, şehidimizin babası emekli polis memuru Nazif Evcin, kahraman oğlunun son konuşmalarındaki o sözlerini Erdoğan ile paylaştı..

Baba Evcin, en son cuma günü oğlunun kandilini kutlamak için aradığını ifade ederek, "Oğlum bana, bu pislikleri temizleyeceğiz baba, Türkiye Cumhuriyeti'ni yıktırmayacağız, sonuna kadar devam, dedi" diye konuştu. 

Baba Evcin'in bu sözleri Erdoğan'ı ve taziye evindekileri de duygulandırdı. 

İşte o görüşme ve o anlar, aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. 

Eskişehir şehidini yarın uğurlayacak 

Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in (27) naaşı Eskişehir'e getirildi.

Şırnak'tan kalkan şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunu taşıyan askeri uçak, Eskişehir 1'inci Ana Jet Üssü'ne indi.

Şehit Evcin'in cenazesi, baba Nazif ve anne Ferah Evcin, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral İsmail Güneykaya, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi Sazak ve çok sayıda protokol üyesi tarafından karşılandı. 

Yunus Emre Devlet Hastanesi morguna götürülen Evcin'in naaşı, yarın öğle vakti Reşadiye Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Alpu ilçesine bağlı Bozan Mahallesi'nde defnedilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@