Malatya'da 5.2'lik deprem!

Malatya'da 5.2 büyüklüğünde deprem!

HAYAT 25.01.2024, 16:26 25.01.2024, 17:22
Malatya'da 5.2'lik deprem!

AFAD'dan alınan bilgiye göre, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Battalgazi olan 5,2 büyüklüğündeki sarsıntı 13,93 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Deprem Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep ve Mardin'de hissedildi.

BAKAN YERLİKAYA: HERHANGİ OLUMSUZ BİR DURUM YOKTUR

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'Malatya Battalgazi’de 5.2 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. An itibari ile herhangi olumsuz bir durum yoktur Gelişmeleri yakından takip ediyoruz.' açıklamasında bulundu.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı da ilk açıklamasında, meydana gelen 5.2’lik deprem sonrası herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadığını açıkladı.
Saat 16.04’de merkez üssü Malatya’nın Battalgazi ilçesinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem paniğe neden oldu. Malatya Valisi Ersin Yazıcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte meydana gelen depremde herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadığını belirtti. Vali Yazıcı, “Battalgazi ilçemizde yaşanılan 5.2 büyüklüğündeki depremde kurumlarımıza ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Hemşehrilerimize geçmiş olsun” dedi.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı bir binanın kirişinin düştüğünü belirtti. Vali Yazıcı, 'Binanın girişi kapandığı için AFAD ekibimiz mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtarıyor.' dedi.

Detaylar az sonra... 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@