Tepebaşı iftarda buluştu... Ahmet Ataç: İftar sofraları bizler için çok kıymetli

Tepebaşı Belediyesi’nin Eskişehirlileri bir araya getirdiği geleneksel iftar sofraları kurulmaya devam ediyor. Bu kapsamda Fevzi Çakmak, Esentepe, Sütlüce, Yeşiltepe, Şirintepe, Batıkent ve Sazova mahalle sakinleri iftar sofrasında buluştu.

HAYAT 19.03.2024, 16:25 19.03.2024, 16:28
Tepebaşı iftarda buluştu... Ahmet Ataç: İftar sofraları bizler için çok kıymetli

Tepebaşı Belediyesi’nin Eskişehirlileri bir araya getirdiği geleneksel iftar sofraları kurulmaya devam ediyor. Bu kapsamda Fevzi Çakmak, Esentepe, Sütlüce, Yeşiltepe, Şirintepe, Batıkent ve Sazova mahalle sakinleri iftar sofrasında buluştu. Başkan Ataç da mahalle sakinleri ile bir araya gelerek Ramazan sevincini paylaştı. Ataç, geçen 2010 yılından bu yana iftar sofralarında 660 bin vatandaşı ağırladıklarını belirterek “İftar sofraları bizim için çok kıymetli” dedi.

Fevzi Çakmak, Esentepe, Sütlüce, Yeşiltepe, Şirintepe, Batıkent ve Sazova mahallelerinde gerçekleştirilen geleneksel iftar sofralarında mahalle sakinleri bir araya geldi. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç iftar etkinliklerine katılarak vatandaşlarla selamlaştı ve hayırlı Ramazanlar diledi. Başkan Ataç, “Geleneksel sokak iftarlarımıza başladık. Hava koşullarının iyi olduğu her akşam bir mahallemizde olacağız eskisi gibi. Geçtiğimiz 2010 yılından bu yana iftar soframıza 660 bin kişi oturdu. Vatandaşlarla bu sofrada buluşmak çok güzel. Belki aylardır birbirini görmeyen insanlar bu sofrada buluşuyor. Hem bir sosyalleşme oluyor hem de dini ritüelimizi yerine getiriyoruz. İftar sofraları bu nedenle bizim için çok kıymetli” ifadelerini kullandı.

Masaları dolduran çok sayıda mahalle sakini de sokak iftarına katılmaktan ötürü duydukları memnuniyeti ifade ederek, Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti.

Her akşam farklı mahallelerde gerçekleştirilen iftar programlarında Ataç’a Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce de eşlik etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@