banner163

Tepebaşı'nda 23 Nisan coşkusu

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde düzenlenen renkli etkinliklerle çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu Tepebaşı’nda yaşadı.

HAYAT 24.04.2024, 15:34 24.04.2024, 15:37
Tepebaşı'nda 23 Nisan coşkusu

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde düzenlenen renkli etkinliklerle çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu Tepebaşı’nda yaşadı.

Yeryüzü Ekoloji Okulunda gerçekleşen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra meclis üyeleri ve yaklaşık 800 çocuk ile velileri katıldı.

Etkinlik Ahmet Ataç ve çocukların Türk bayraklarıyla ‘Parla’ marşına eşlik etmesiyle başladı. Konuşmasına “Çocuklarımızın ve içinde çocuğu yaşatan büyüklerimizin bayramı kutlu olsun” sözleriyle başlayan Ahmet Ataç, “Bu çok özel bir bayram. Dünyada da eşi olmayan bir bayram. Bunu ancak ve ancak vizyonu olan bir lider yapar. O da Mustafa Kemal Atatürk. Çocuklar için çok işler yaptık ama bunların hepsi özellikli işler. Bunlarla çok şey kazandık. Birçok çocuğumuz bu hizmetlerden yararlandı. Tepebaşı farklı bir bölgedir. Burada farklı işler yapılır. Tepebaşı Belediyesi olarak farklı işler yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ferhat Taşdelen de günün anlam ve öneminden bahsederek tüm çocukların bayramını kutladı.

Konuşmaların ardından Ahmet Ataç, açılan stantları ve atölye çalışmalarını ziyaret etti. Etkinliğe katılan yaklaşık 800 çocuk ise birbirinden renkli, keyifli ve öğretici oyun ve atölyeler, yüz boyama etkinlikleriyle güzel bir gün geçirdi.

Etkinlik alanında stant açan kuruluşlar arasında +YEŞİLİZ, Anadolu Genç TEMA, ESTÜ Genç TEMA, ESTÜ Çevre ve Sürdürülebilirlik Kulübü, TEMA Vakfı Eskişehir İl Temsilciliği, İlmek Eğitim, YOUTHES, Urban Sketchers Eskişehir, Sakin Okul Derneği’nden Arvaryum Atölyesi, Grafiti Çalışması, Beden Perküsyonu ve Dans, Montessori Atölyesi, Yüz Boyama Atölyesi, Taş Boyama Atölyesi, Resim Atölyesi, Saç Örgü Atölyesi, Seramik Atölyesi, Planetaryum Film Gösterimi, Karacahisar Kalesi Kazı Başkanlığı, Eskişehir Orman Okulu, ESTÜ İHA Kulübü, ESTÜ Doğa ve İzcilik Kulübü, Anadolu TOG, Tepebaşı Belediyesi Kağıt Geri Dönüşüm Atölyesi, Tepebaşı Belediyesi Rekreasyon Ekibi, Jan Mayen Dil Atölyesi, Yer Community - Sanat Atölyesi, Cam Cadısı ve ESBB Çocuk Hakları Birimi yer aldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@