Tepebaşı ve Bilecik imzaları attı

Tepebaşı Belediyesi ve Bilecik Belediyesi imzaları attı, "kardeşliği" tescilledi...

HAYAT 08.09.2023, 13:52
Tepebaşı ve Bilecik imzaları attı

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ile Bilecik Belediyesi imzalanan protokolle "kardeş şehir" olmayıs tescilledi... 

Tepebaşı Belediyesi, kentler ile kardeşlik ilişkileri kurarak sosyal ve kültürel konuların yanı sıra belediyecilik çalışmaları üzerine iş birlikleri geliştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı ile bir araya gelerek kardeş şehir protokolünü imzaladı. Tepebaşı Belediyesi Başkanlık makamında imzalanan kardeş şehir protokolü ile iki kent arasında karşılıklı iş birliği ve dayanışma sağlanacak.

“Yakın ilişkilerimiz ile belediyecilik anlayışımız devam edecek”

Protokol sonrası konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Uzun zamandır Bilecik ile Eskişehir’in kardeş şehir olması en büyük dileğimizdi. Çünkü Tepebaşı bölgesinde Eskişehir dışından en çok yaşayan insanlarımız Bilecikli. Çok güzel ilişkilerimiz var. Bugün bunu Melek Başkanımızla taçlandırdık. Zaten kardeş şehir gibiydik ama protokolümüz yoktu. Bugün bu protokol ile işin bir ciddiyeti oldu. Bundan sonra daha yakın ilişkilerle belediyecilik anlayışımız devam edecek. Melek Başkanımıza biz her zaman destek verdik. Onun gerçekten belediye başkanı olmasını da çok arzu etmiştik. Diliyoruz bundan sonra daha rahat hareket edecek ve Bilecik’e daha faydalı olacağını düşünüyorum ve inanıyorum. Bu çalışmasında da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Ahmet Başkanımız çok güzel bir önder ve lider örneği"

Kardeş belediye olmaktan memnuniyet ve mutluluk duyduğunu ifade eden Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, “Ahmet Başkanımız önümüzde çok güzel bir önder. Belediye başkanlığı tecrübesiyle yaptığı etkinlikler ile her zaman önümüzde güzel bir liderlik örneği sergiliyor. Her zaman da bizlere olan dostluğu, bakış açısı, belediyenin katkıları bugün bu protokol ile taçlandırıldı. Çok teşekkür ediyorum. Burada birçok Bilecikli hemşehrimiz var, çok kıymetliler. Bilecik’te de çok Eskişehirli var. Artık onlara da hemşehrimiz diyoruz. Zaten bir arada aynı kültürü paylaşıyoruz. Tepebaşı’nın yanımızda olması biz Bileciklilere güven veriyor. Her zaman desteğini hissettiğimiz Tepebaşı Belediyesi ile protokol olması, kardeş şehir olmamız memnuniyet verici. Teşekkür ediyorum, güzel işlere imza atmak nasip olsun” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@