Uğur Mumcu Tepebaşı'nda anılacak

Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen “30. ÇGD Uğur Mumcu’yu Anma Gecesi ve Ödül Töreni” 21 Ocak'ta gerçekleşecek.

HAYAT 15.01.2023, 15:44
Uğur Mumcu Tepebaşı'nda anılacak

Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen “30. ÇGD Uğur Mumcu’yu Anma Gecesi ve Ödül Töreni” 21 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’de gerçekleşecek.

Tepebaşı Belediyesi’nin desteklediği, Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen “30. ÇGD Uğur Mumcu Anma Gecesi ve Ödül Töreni” 21 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’de, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç “Araştırmacı gazeteci olmanın ötesinde Türkiye'nin demokrasi ve aydınlanma mücadelesinde, kalpaksız bir Kuvayı Milliye neferi olan gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun katledilişinin 30. yılında yine Eskişehir ile özdeşleşen etkinliğimizi gerçekleştireceğimiz için mutluyuz. Bugüne kadar ne yazık ki, Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyet kazanımlarının ışığında, akıl bilim ve çağdaşlık yolunda yürüyen pek çok aydın ve bilim insanı, haince tuzaklarla aramızdan ayrıldı. Demokrasi şehitlerimiz, Uğur Mumcu, bu ülkenin cesur ve onurlu bir ismi olarak fikir mücadelemizde ilelebet yaşayacak. Bu varoluşun bizim için önemli bir simgesi haline gelen ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubemiz ile uzun yıllardır birlikte düzenlediğimiz etkinliğimizin de çok kıymetli olduğuna inanıyorum. Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu özlemle anarken, tüm Eskişehirli hemşehrilerimi de 30. ÇGD Uğur Mumcu Anma Gecesi ve Ödül Töreni’ne davet ediyorum” dedi.

Gecede, Uğur Mumcu Anma Ödülleri farklı kategorilerde sahiplerini bulacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@