ESOGÜ İnme Merkezi'ne uluslararası onay... Dünyanın en iyileri arasına girdi

ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Nöroloji Ana Bilim Dalı bünyesindeki "ESOGÜ Tıp Fakültesi İnme Merkezi", Dünya İnme Organizasyonunca "Kapsamlı İnme Merkezi" olarak akredite edildi.

SAĞLIK 12.10.2023, 15:59 12.10.2023, 16:06
ESOGÜ İnme Merkezi'ne uluslararası onay... Dünyanın en iyileri arasına girdi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Ana Bilim Dalı bünyesindeki "ESOGÜ Tıp Fakültesi İnme Merkezi", Dünya İnme Organizasyonunca "Kapsamlı İnme Merkezi" olarak akredite edildi.

Dünyanın en iyi inme merkezlerinden biri ilan edildi

Yurt dışından gelen 3 bağımsız nörolog tarafından denetlenen kuruluş, Dünya İnme Organizasyonunca dünyanın en iyi merkezlerinden biri olarak gösterildi.

ESOGÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Özcan Özdemir, akreditasyon kararının Kanada'nın Toronto kentinde düzenlenen Dünya İnme Kongresi'nde tebliğ edildiğini duyurdu.

2010 yılından bu yana Eskişehir ve diğer illere hizmet veriyor

Merkezin 2010 yılından bu yana Eskişehir ve çevre illerine hizmet verdiğini aktaran Özdemir, şunları kaydetti:

"Merkezimiz, büyük bir takım çalışması ve ekip ruhuyla hareket etmektedir. İnme şüphesi olan hastalar, 112 ekiplerince değerlendirilerek doğrudan merkezimize sevk edilmektedir. Türkiye’nin ilk resmi inme merkezi olan ESOGÜ İnme Merkezi’nde binlerce hastaya beyin damarlarını açıcı tedaviler uygulanmıştır. Kuruluşumuzda, Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen 40 nöroloji uzmanına beyin damarı açıcı tedavilere yönelik eğitimler verilmesinin yanı sıra yurt dışından gelen uzmanlar da yetiştirilmiştir. Merkezimiz, beyin kanamalarında nöroanjiyografik müdahaleler ile ameliyatlar için ESOGÜ Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı'yla da çalışmaktadır."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@