Ahmet Ataç ve Ünlüce pazar esnafıyla buluştu

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ile birlikte Çamlıca kapalı pazar yerini ziyaret ederek esnafa hayırlı Ramazanlar ve bol kazançlar dileğinde bulundu. 

SİYASET 18.03.2024, 11:39 18.03.2024, 11:41
Ahmet Ataç ve Ünlüce pazar esnafıyla buluştu

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ile birlikte Eskişehirli esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Ataç ve Ünlüce, Çamlıca Mahallesi’nde bulunan kapalı pazar yerini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşın gündeminde ekonomik kriz olduğunu belirten Ataç,  “Diliyorum kısa sürede birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerin üstesinden geleceğiz” ifadelerini kullandı. Başkan Ataç, ayrıca kapalı pazar yerinin üzerine inşa edilen tesisle ilgili de bilgi vererek “Kapalı Pazar yerimizin üzerinde de sosyal tesisler yer alacak. Yapılan yerde davet salonu olacak, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize yönelik etüt merkezimiz olacak. Belde Evimizi buraya taşıyacağız ve Belde Evimizin olduğu binaya erken çocukluk eğitimi merkezi açarak çocuklarımızın gelişimine katkı sunacağız. Tepebaşı Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi bu dönemde de vatandaşlarımıza yönelik hizmet ve yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Kurtuluş Pazar yerinin projesinin hazır olduğunu belirterek, “Yıllarca pazarcı esnafı ve halkımızı bir araya getiren, temiz ve güvenli bir kapalı pazar alanı olarak hizmet veren ve ekonomik ömrünü tamamladığı için yıkılan ancak sonrasında mülkiyeti Maliye Hazinesine geçen Kurtuluş Pazar Marketimizi, söz konusu mülkiyet sıkıntısını aşarak, yepyeni bir proje ile tekrar inşa edeceğiz. Modern ve çevre dostu tasarımı ile dikkat çeken bu proje, herkesin rahatça alışveriş yapabileceği, aynı zamanda yerel ekonomiye destek olacak bir merkez olmayı hedefliyor” dedi. 

Ataç’tan hayırlı olsun ziyareti

Tepebaşı Belediye Meclisi tarafından alınan karar neticesinde Yaşamkent Mahallesi 1576. Sokağa Pazar günleri vatandaşlara hizmet verecek semt pazarı ilk kez mahalle sakinleri ile buluştu. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Yaşamkent Mahalle Muhtarı Barış Sarıoğlu ile birlikte pazarın ilk gününde esnafa hayırlı Ramazanlar ve bol kazançlı gün temennisinde bulundu. Başkan Ataç, pazar alışverişinde bulunan vatandaşlarla da sohbet ederek istek ve önerilerini dinledi. 

“Pazarımız hayırlı olsun”

Pazar ziyareti sonrasında değerlendirmelerde bulunan Başkan Ataç, “Bizim merkeze en uzak mahallemizden biri olan Yaşamkent’e semt pazarını kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü vatandaşımız gerçekten toplu ulaşımla pazar alışverişi yapmakta çok zorlanıyorlardı. Mahalleyi her ziyarete gittiğimde bir semt pazarı kurulsun dileğim hep içimden geçerdi. Bu nihayet neticelendi. Ben oda başkanlarına anlayışları için teşekkür ederim. Semt pazarımız vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yaşamkent Mahalle sakinleri de kurulan semt pazarından dolayı mutlu olduklarını belirterek Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a ve pazarcı esnafına teşekkürlerini iletti. Ataç’a pazar ziyaretinde Eskişehir Yaş Sebze Meyve Balık ve Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek de eşlik etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@