AK Parti İl Başkanı Reyhan: Büyükerşen ilk 10 yıl hatırı sayılır hizmetler yaptı

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan'dan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Yılmaz Büyükerşen ile ilgili açıklamalar...

SİYASET 04.10.2023, 12:37 04.10.2023, 12:44
AK Parti İl Başkanı Reyhan: Büyükerşen ilk 10 yıl hatırı sayılır hizmetler yaptı

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi belediyeye ait yerleri artık satmaktan vaz geçmeli. Yılmaz Büyükerşen ve ekibi, 'giderayak' belediyenin büyük tutarlı gayrimenkullerini satmak istiyor. Bu taşınmazların satılması doğru değildir. Otogarın yanındaki 'İsmar arazisini' kaç paraya sattıklarını açıklamadılar. İstiklal Mahallesindeki Aşevinin yanındaki kapalı otoparkın satışı için de yetki alınmıştı, ancak son durumu bilmiyoruz. Son olarak Eylül ayında, eskiden toprak mahsulleri ofisinin “silolarının” da bulunduğu, üzerinde bir otel ve lüks bir kafeterya bulunan, büyük bir arazinin satışı için, oy çokluğu ile yetki alındı" dedi.

"2 buçuk milyar TL borcu taşınmazları satarak eritmeye çalışıyorlar"

Reyhan, "Bu arazi, 'Ulus Anıtının' tam karşısında ve şehrin kalbi olarak ifade edebileceğimiz bir yerde. Böyle bir yerin bir daha ele geçmesi mümkün değildir. 2 buçuk milyar TL civarında bir borcu, taşınmazları satarak eritmeye çalışıyorlar. Yılmaz Büyükerşen, 2 buçuk milyar TL borcu böyle mi eritecek? Önümüzdeki aylarda kış dönemi başlayacağı için, fazla bir yatırım da yapılamaz. Sonrasında da Mart sonunda, yerel seçimler yapılacak. Buranın satışından elde edilecek kaynak, yaklaşan yerel seçimlerin finansmanı için mi kullanılacak? Bu durum kabul edilemez. Burası belediyenin malı olarak kalmalı. Bu kararı yeni seçilecek olan belediye başkanı vermelidir" diye konuştu. 

Reyhan, "AK Partili meclis üyeleri, tüm bu taşınmazların satışı için, olumsuz oy kullandı ancak, CHP’li meclis üyelerinin çoğunluğu nedeniyle, hepsinin satış yetkisini aldılar. Şimdi orada, yeni otogar yanında bulunan ve atıl vaziyette bekleyen İsmar arazisini geri almak isteseler, kaç para harcamaları gerekir bir düşünün" dedi.

"Büyükerşen ilk 10 yılında hatırı sayılır hizmetler yaptı, son 15 yılda kentimize ne katkı sağladı?"

Reyhan, "Yılmaz Büyükerşen 24 yıldır o koltukta oturuyor. İlk 10 yılında hatırı sayılır hizmetler yaptı. Peki son 15 yılda kentimize ne katkı sağladı? Şehri sürekli daha da geriye götürdü. Giderek köhneleşen bir şehir durumuna düşüyoruz. Engelleniyoruz edebiyatı ile yatırım da yapmadı. 
Seçim arefesinde, maddi kaynak sağlamak için mi bu taşınmazları satıyorsunuz? Seçim bütçesi mi oluşturmaya çalışıyorsunuz? Eskişehir halkı, artık kimin ne yaptığını çok iyi biliyor. Eskişehirliler, 180 gün sonra yapılacak seçimlerde, belediyenin taşınmazlarını satanları değil, belediyeye taşınmaz kazandıracaklara, bu şehre yatırım yapacaklara oy verecektir. 2024 Mart ayının son gününde AK Partili isimler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesini yönetmeye hak kazanacak ve kalkınan, gelişen ve büyüyen bir Eskişehir için çalışmalara başlayacaklar. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@