Ataç ve Ünlüce'den Muttalip ve Raykent buluşmaları... "Emin olun çok uyumlu çalışacağız"

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Muttalip ve Emirler mahalleleri ile Raykent'e ziyaretlerde bulundu, vatandaşlarla bir araya geldi.

SİYASET 13.03.2024, 17:39 13.03.2024, 17:47
Ataç ve Ünlüce'den Muttalip ve Raykent buluşmaları... "Emin olun çok uyumlu çalışacağız"

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce ile birlikte Muttalip Mahallesi’ndeki kahvehaneleri ve esnafı ziyaret ederek vatandaşların ramazan ayını hayırladı.

Ataç ve Ünlüce, Muttalip Mahallesi ve Emirler Mahallesi’nde bulunan kahvehaneleri ve esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların ramazan ayını hayırlayan Başkan Ataç ve Ünlüce, mahalleleri ile ilgili istek ve önerileri dinledi. 

Ataç: Muttalip'e bir davet salonu ve bir kreş yapacağız

Ataç, Muttalip Mahallesi’ndeki kahvehane ziyaretleri sonrası yaptığı değerlendirmede “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayımız Sayın Ayşe Ünlüce ile birlikte Muttalip Mahallesi halkına hizmet veren kahvehaneleri ve esnafları ziyaret ederek hem Ramazan aylarını hayırladık hem de hayırlı işler diledik. Muttalipli hemşehrilerimizin misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Tepebaşı Belediyesi olarak yeni dönemde de hizmetlerimiz devam edecek. Buradaki belediye hizmet binamızın yanına bir temel attık. Buraya bir davet salonu ve bir kreş yapacağız. Buradaki annelerimiz gönül rahatlığıyla çocuklarını bırakacaklar. Davet salonunda da iyi günde kötü günde yine bir arada olacağız” diye konuştu. 

“Hayvancılığı tekrar canlandıracağız”

Ayşe Ünlüce, üreticinin yaşadığı zorluklara vurgu yaparak alım garantili projelerle çiftçinin destekleneceğini söyledi. Eskişehir halkını kaliteli, güvenilir ve ucuz et ve ucuz bakliyatla buluşturmaya hazırlandıklarını söyleyen Ayşe Ünlüce, “Halk Et, Eskişehir'deki vatandaşlarımıza kaliteli et ve et ürünlerini uygun fiyatlarla sunmayı hedefleyen bir projedir. Bu projeyle, alım garantisi vererek yerel besicilerin ekonomik durumunu iyileştirmeyi ve ilimizdeki hayvancılık sektörünü tekrar canlandırmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, kasaplara özel uygun fiyatlar üzerinden toptan et satışı yaparak, yerel esnafı da destekleyeceğiz” dedi.  Ayşe Ünlüce, Halk Et’in yanı sıra Halk Bakliyat’la da hem üreticiye destek olacaklarını hem de Eskişehirlileri uygun fiyatlarla buluşturacaklarını ifade ederek, sözleşmeli tarımın önemini vurguladı. Ayşe Ünlüce, Eskişehir Bakliyat markasının Eskişehirlilerle buluşmasına çok az kaldığını ifade ederek, “Eskişehirli çiftçilerimizle sözleşmeli tarım anlaşmaları yaparak, ürettikleri yüksek kaliteli bakliyat ürünlerini satın alacak ve bu ürünleri ‘Halk Bakliyat’ markası altında paketleyerek uygun fiyatlarla halkımıza sunacağız. Bu sayede hem yerel çiftçilerimize destek olacak hem de halkımıza kaliteli ve ekonomik bir bakliyat seçeneği sunmuş olacağız” diye konuştu. Hem bölgesel hem de ulusal düzeyde hayvan kesimi ve et işleme sektöründe rol model olmayı hedeflediklerini belirten Ayşe Ünlüce, “Ayrıca kuracağımız modern mezbaha ile, bir model olmayı hedefleyerek, çevresel sürdürülebilirliği, hayvan refahını ve gıda güvenliğini ön planda tutacağız. Ayrıca yaşama geçireceğimiz mobil mezbaha ile ilçelerimizde belirli günlerde kesim hizmeti vereceğiz” dedi.  Kırsaldaki 12 ilçeye Selektör Tesisi kurulacağını söyleyen ve verim artışını sağlayacaklarını belirten Ayşe Ünlüce, “Tüm ilçelerimize modern selektör tesisleri kuracağız. Bu tesisler, tohumların temizlenmesi ve ilaçlanması süreçlerini daha etkin bir şekilde gerçekleştirecek, böylece çiftçilerimizin ürünlerinde yüzde 40'a kadar verim artışı sağlanacaktır” ifadelerini kullandı. 

"Emin olun çok uyumlu çalışacağız. El ele kol kola bütün sorunları çözeceğiz"

Ahmet Ataç ve Ayşe Ünlüce ayrıca Raykent sitesi sakinleriyle bir araya geldi. Site sakinlerine seslenen Başkan Ataç, “Bizleri güzel karşılamanız için teşekkür ediyorum. Ne zaman gelsem güler yüzünüzü, hoş sohbetinizi eksik etmiyorsunuz. Burada siyaset konuşmak istemiyorum. Sizlerin istek ve önerilerinizi dinlemeye geldim. Tek bir şey söylemek istiyorum. Büyükşehir Belediyesi’ne Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediyesine Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediyesine Ahmet Ataç seçildiğinde emin olun çok uyumlu çalışacağız. El ele kol kola bütün sorunları çözeceğiz, hiç merak etmeyin” dedi.

Kuzey- Güney çevre yollarının yapılmamasıyla kent trafiğinin sıkıştığını söyleyen CHP EBB Adayı Ünlüce, “Hükümet tarafından yıllardır yapılmayan kuzey ve güney çevre yollarına alternatif olacak nitelikte Kuşak Çevre Yolu Projesi hayata geçirilecektir. Kuşak Çevre Yolu, Organize Sanayi Bölgesi, Hasanbey Lojistik Merkezini, Bursa Yolu ve Çevresini, Ihlamurkent ve Vadişehir Mahalleleri ile Eskişehir Teknik Üniversitesine değerek tüm kenti çevreleyecek” diye konuştu.  Ayşe Ünlüce, emekli maaşlarının açlık ve yoksulluk sınırının altında kaldığını, emeklilerin hükümet tarafından unutulduğunu belirterek, Kıdemliler Yaşam Merkezi ve Emek Lokallerini açarak emeklilerin hizmetine sunulacağını söyledi. Önümüzdeki 5 yıl boyunca emeklileri sosyal yardım sınıfına alacaklarını söyleyen ve destek olacaklarını belirten Ayşe Ünlüce, “Yaşamları boyunca şehrine emek veren, ailesine kol kanat geren emeklilerimizin, emeklilik dönemlerini en verimli şekilde değerlendirmelerini sağlayacağız” diyen Ayşe Ünlüce, “Kıdemliler Yaşam Merkezimiz ile yaşlı bireylerin ihtiyaç duyduğu bakım hizmetlerini karşılayacak modern ve kapsamlı bir yaşam merkezi oluşturmayı amaçlıyoruz. Yaşlıların tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak kalabilecekleri, sağlık hizmetleri, beslenme programları, sosyal etkinlikler ve ruhsal destek gibi çeşitli hizmetlerin sunulacağı bir ortam sağlayarak, onların yaşam kalitesini artırmayı ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bu merkez, yaşlıların bakım ve refahlarını destekleyerek toplumun yaşlanma sürecine daha sağlıklı ve sosyal bir yaklaşım getirmeyi amaçlamaktadır” dedi. Vatandaş buluşmasına CHP İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Elif Zümrüt Kangal Çerçi, Ertuğrulgazi Mahalle Muhtarı Çetin Aydın, meclis üyesi adayları da katıldı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@