Ayşe Ünlüce projelerini açıkladı

CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce düzenlenen lansman toplantısında Eskişehir'e vaat ettiği projeleri açıkladı.  

SİYASET 10.03.2024, 17:58 10.03.2024, 18:00
Ayşe Ünlüce projelerini açıkladı

CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce düzenlenen lansman toplantısında Eskişehir'e vaat ettiği projeleri açıkladı.  

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen lansmanda projelerini açıklayan Ünlüce konuşmasına ulaşımla ilgili projelerle başladı. Ayşe Ünlüce, “Şehrimizin kanayan yarası haline gelen mevcut çevre yolundaki trafik kaosunu hafifletmek amacıyla, bu yola alternatif ‘Kuzey-Güney Kuşak Çevre Yolu’nu yapacağız. Eskişehir’in merkezini saracak kuşak yolları ile kent içi ulaşımı rahatlatacağız. Bisikletli ulaşım ağı, otobüslerde elektrikli dönem, Eskartplus, Abonman Kart, ulaşımda park et- devam et, yeni katlı otoparklar ile kentte yepyeni bir ulaşım vizyonu yaratacağız. Mevcut Estram hatlarına başta Eskişehir Teknik Üniversitesi olmak üzere yeni hatlar ekleyeceğiz” dedi. Ünlüce, kent merkezi dışına yapılacak ücretsiz otopark alanlarında "park et - devam et" uygulaması ile kent merkezine giren araç sayısını azaltacaklarını söyledi. Ünlüce ayrıca iki katlı yeni otopark yapacaklarını ve Cumhuriyet Meydanı altına da yer altı otoparkı yapılacağını belirtti. 

Ayşe Ünlüce, kentsel dönüşüm konusunda ise, “Kentsel Dönüşüm Stratejik Eylem Planımız çerçevesinde başta Fevzi Çakmak, Yeşiltepe ve Huzur mahalleleri olmak üzere imar düzenlemesine ihtiyacı olan bölgelerde vatandaşlarımızla uzlaşı içinde imar uygulamaları yapacağız. Gündoğdu Mahallesi'nde 1500 yeni konut inşa edeceğiz. Organize Sanayi Bölgesinde istihdam edilen çalışanların konut ihtiyaçlarına yönelik, 75. Yıl Mahallesi'nde mülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ait olan arsalarda sosyal konut projeleri gerçekleştireceğiz” diye konuştu. 


Ayşe Ünlüce, ayrıca “Tepebaşı ilçesinde, Küçük Sanayi Sitesi projemizi hayata geçireceğiz. Köprübaşı’nın çehresini değiştirecek olan Porsuk Kentsel Dönüşüm Projeleriyle ve Çukur Çarşı meydan düzenlemesi ile şehrimize yeni bir cazibe merkezi kazandıracağız. Kurtuluş Pazar Market Projesi ile de alışveriş alanlarımızın konforunu ve güvenini arttıracağız. Afet Koordinasyon ve Lojistik Merkezi ile her türlü afet durumunda koordinasyon ve lojistik hizmetlerini etkin bir şekilde sağlayacak, afetlere daha da hazır bir şehir olacağız” dedi.  

Ayşe Ünlüce, diğer vaatleri arasında Eskişehir Tarım ve Gıda İşletme Şirketi, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Merkezi, tüm ilçelere Selektör Tesisi, Toprak Analiz Laboratuvarı, İleri Teknoloji ile İlaçlama, Organik Gübre Tesisi, Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı Sistemleri, Halk Et Entegre Tesisi ve Mezbaha, Halk Bakliyat, Meyve ve Sebze Kurutma Tesisi, Sözleşmeli Çiçekçilik, İpek Köyü, Yem Fabrikası gibi tesisler kurmak gibi projeler yer aldı. 

Kırsaldaki öğrencilerin ve vatandaşların internete erişimini kolaylaştırmak için ücretsiz internet sağlanacağının sözünü veren Ayşe Ünlüce, “Mihalıççık ve Sivrihisar Hizmet binası ve otogar projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi. 

Ayşe Ünlüce, yeni dönemde Sivil Toplum Merkezleri Yerleşkesi, Kıdemliler Yaşam Merkezi ve Emek Lokali, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sektörel Eğitim Merkezi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Uzaktan Eğitim Merkezi, Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi, Yeni Aşevi gibi projeleri de hayata geçireceklerini belirtti. 

Ayşe Ünlüce, ayrıca “Porsuk Barajı’na alternatif olarak DSİ ile işbirliği yapıp Sakarbaşı projesini hayata geçireceğiz. Şebekeye vermekte olduğumuz suyu, herhangi bir kirliliğe maruz kalmayan, ekonomik bir arıtma sistemi aracılığıyla temiz su sağlama potansiyeline sahip Sakarbaşı kaynaklarından temin edeceğiz” diye konuştu. 

Ayşe Ünlüce, diğer projeleri arasında da şunları saydı: “Yeni Kapalı Spor Salonları, Eskişehir’e Motokros Pisti, İki Yeni Kapalı Yüzme Havuzu, Spor Kompleksi, Aura Park, E-Spor Merkezi, Mobil Spor, Enerjisi Yüksek Gençlere Aktif Park, Kano Eğitim Merkezi, Aktif Yaşam Parkı, Gelenek Parkı, Spor Parkı, Şehit Yakınları ve Gazilerimize Özel Sosyal Tesis"

Ayşe Ünlüce, turizm alanında da Seyitgazi ve Han ilçelerinin kesiştiği noktada ‘Frigya Turizm Merkezi’ kuracaklarını, Mihalıççık, Han ve Sarıcakaya’da Çadır ve Karavan Park alanları oluşturacaklarını söyledi. 


Ayşe Ünlüce, Gençlik Merkezi, Öğrenci Konukevi, Öğrenci Lokantası, Sosyal Kütüphane, şehre yayılan ücretsiz internet gibi öğrencilere yönelik projeler de uygulayacaklarını belirterek, “Önümüzdeki dönemde Eskişehirspor'un deplasman giderlerini biz üstlenmek istiyoruz” dedi. 

"Gerçekleştiremezsem hesap sorun"

Ayşe Ünlüce yaptığı sunumun sonunda, “Söz uçar yazı kalır. Anlattığım projelerin tümü bu kitapta. Gerçekleştiremezsem hesap sorun diye” dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@