banner163

CHP'liler Eskişehir Vilayet Meydanı'nda buluştu

CHP Eskişehir İl Örgütü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Vilayet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

SİYASET 19.05.2024, 14:41 19.05.2024, 14:48
CHP'liler Eskişehir Vilayet Meydanı'nda buluştu

CHP Eskişehir İl Örgütü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Vilayet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Çelenk bırakma buluşmasına CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz ve çok sayıda partili katıldı. 

CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz yaptığı konuşmada, "Bugün, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sembolü olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutluyoruz! Bu anlamlı gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlattığı ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini attığı tarihtir. Atatürk’ün önderliğinde başlatılan bu kutlu yolculuk, milletimizin azim ve kararlılığıyla zafere ulaşmış ve bizlere özgür, bağımsız bir vatan bırakılmıştır. Atatürk, milletimizin kaderini değiştiren bu adımı atarken, gençlere duyduğu güven ve inançla yol göstermiştir. "Bütün ümidim gençliktedir" diyen Atatürk, gençlerimize büyük bir miras bırakmış ve onların ülkemizi daha ileriye taşıyacaklarına yürekten inanmıştır. Bugün bizler, onun izinden yürüyen gençlerimizin, Atatürk’ün ideallerini yaşatarak, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağına olan inancımızı hep birlikte pekiştiriyoruz" dedi. 

Yalaz, 19 Mayıs, yalnızca bir bayram değil, aynı zamanda milletimizin yeniden doğuşunu simgeleyen bir gündür. Bugün, gençlerimizin azmi, kararlılığı ve enerjisiyle, Atatürk’ün açtığı yolda yürümeye devam ediyoruz. Gençlerimizin, Atatürk’ün izinde, onun mirasını en iyi şekilde geleceğe taşıyacaklarına olan inancımız tamdır. Atatürk, gençlerimize Türkiye’nin geleceğini emanet etmiş ve onların bu emaneti en iyi şekilde taşıyacaklarına yürekten inanmıştır. Bizler de, Atatürk'ün izinde yürüyen gençlerimizin, bu kutsal mirası geleceğe taşıyacak azim ve kararlılığa sahip olduklarına yürekten inanıyoruz. CHP olarak her zaman gençlerimizin yanında olacağız ve onların başarılarını gururla izleyeceğiz. Eskişehir’in kültürel ve sportif faaliyetlerde öncü bir şehir olması için var gücümüzle çalışacağız. Gençlerimizin her alanda başarılı olmaları için gerekli tüm imkanları sağlayacağız. Bu anlamlı günü bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Atatürk’ün yolunda, onun ideallerine bağlı kalarak, hep birlikte aydınlık yarınlara yürüyeceğiz. Tüm gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Coşkumuz, gururumuz ve umudumuz daim olsun" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@