Emek'in muhtar adayı Mücahit Kırdaş fırtına gibi çalışıyor... "Emek'e tüm kapıları açacağım"

Eskişehir'in en yüksek nüfuslu mahallelerinden Emek Mahallesi Muhtarlığına aday olan 25 yaşındaki down sendromlu Mücahit Kırdaş, seçim öncesi yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdirini topladı. Ramazan ayında da kapı kapı dolaşıp vatandaşlara ramazan pidesi dağıtan Kırdaş, "Tüm kapıları Emek'e açacağım, Emek kazanacak" dedi.

SİYASET 21.03.2024, 13:59 21.03.2024, 14:12
Emek'in muhtar adayı Mücahit Kırdaş fırtına gibi çalışıyor... "Emek'e tüm kapıları açacağım"

Eskişehir’in en yüksek nüfuslu mahallelerinden Emek Mahallesi’ne muhtar adayı olan 25 yaşındaki down sendromlu Mücahit Kırdaş, seçim çalışmaları çerçevesinde kapı kapı dolaşıp pide dağıtarak vatandaşların gönlünü kazandı, takdir topladı. Adaylığını açıkladıktan sonra hızla seçim çalışmalarına başlayan, Emek'in sorunlarıyla ilgili de harekete geçen Kırdaş, ramazan ayında da kapı kapı dolaşıp vatandaşlara ramazan pidesi ikram ediyor. 

Emek Mahallesi’nde doğup büyüyen Mücahit Kırdaş, çocukluğundan itibaren siyasilere özenerek politikaya atılma hayalleri kurarken çevresindeki vatandaşların da desteğiyle geçtiğimiz aylarda muhtar adayı olmaya karar vermişti. Bu çerçevede, her gün kapı kapı ve sokak sokak dolaşarak seçim çalışması yürüten Kırdaş, ramazan ayı vesilesiyle vatandaşlara pide dağıtmaya başladı. Her gün yüzlerce kişiyle bir araya gelen ve en az 200 adet pide dağıtan Kırdaş, seçimlerde desteklerini istediği mahalleli ile bir araya gelerek hem ramazan aylarını tebrik etti, hem de şikâyetlerini ve taleplerini dinledi. Bazı günler kalabalık bölgelerde stant açarak da pide ikramını sürdüren Kırdaş ve ekibi, bu hizmeti ramazan ayının sonuna kadar sürdürmeyi planladıklarını belirtti."Benimle Emek'e tüm kapılar açılacak"

Gerçekleştirdikleri pide ikramıyla ilgili konuşan Emek Mahallesi Muhtar Adayı Mücahit Kırdaş, “Kapı kapı, sokak sokak gezerek mahalle sakinlerimize ulaşarak onların Ramazan ayını tebrik ediyoruz. Onlara pide ikram ederek gönüller kazanıyoruz. Esnaf ve kahve ziyaretlerini yaparak desteklerini istiyorum. Benimle tüm kapılar açılacak, Emek kazanacak diyorum” dedi.“Ramazan ayı sonuna kadar devam edecek"

Emek Mahallesi Muhtar Adayı Mücahit Kırdaş’ın iletişim sorumlusu Atilla Akkuş, Temmuz ayından beri seçim çalışmalarını sürdürdüklerini aktardı. Ramazan ayı vesilesiyle de daha hızlı bir şekilde sokak sokak ve kapı kapı dolaşmaya başladıklarını dile getiren Kırdaş, “Ramazan Ayı’yla birlikte pide ikramlarına başladık. Muhtar adayımız kahve ziyaretlerimizle birlikte her gün hemen hemen 700-800 insanla tokalaşıyor. Kendisini anlatıyor, mahallenin taleplerini dinliyor. Günde en az 200 ile 300 adet arasında pide dağıtıyoruz. Her sokakta kapıların zillerine basarak veya kalabalık bölgelerde stantlarımızı kurarak bu hizmeti gerçekleştiriyoruz. Her kapıya ulaşarak Mücahit kardeşimize destek istiyoruz. Bu şekilde bu hizmet ramazan sonuna kadar devam edecek. Yani seçim sonrasında da biz bu sistemi devam ettirmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Seçilirse Türkiye'de bir ilk olacak

Emek'teki seçim ilgiyle takip ediliyor. Mücahit Kırdaş'ın seçimi kazanması durumunda Türkiye'de ilk kez down sendromlu bir vatandaşın muhtar olacağı ve Kırdaş'ın örnek olacak büyük bir başarıya imza atacağı ifade ediliyor. 

Yorumlar (1)
Emre 3 ay önce
InşAllah kazanırsın kardeşim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@