Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde memurlar için karar! İmzalar atıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan memurlar için karar! İmzalar törenle atıldı...

SİYASET 03.05.2024, 17:46
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde memurlar için karar! İmzalar atıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Tüm-Yerel-Sen arasındaki, sosyal denge tazminatı sözleşmesi, kurum memurlarının da katıldığı törenle imzalandı. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 657 sayılı yasaya tabi olan devlet memurlarına ve sözleşmeli memurlara ödenen sosyal denge tazminatının, yeni dönemde de en yüksek sınırdan yüzde 120 oranında ödenmeye devam edeceği belirtildi. 

Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda yapılan toplantıya, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Tüm-Yerel-Sen Genel Başkanı Mücahit Dede, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir ve sendika yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte belediyede görev yapan memurlar katıldı. 

Memurları enflasyona ezdirmeyeceklerini söyleyen Tüm-Yerel-Sen Genel Başkanı Mücahit Dede, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalarla her zaman Türkiye’ye örnek olan bir belediye. İmzaladığımız bu sözleşme sayesinde üyelerimiz bir nebze nefes alacak” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce de, "Bizim en çok dikkat ettiğimiz konu hepimizin insan onuruna yaraşır bir şekilde maaş alması, çalışma koşullarında adaletin sağlanmasına ilişkin daha önceden de yaptığımız gibi imzaladık.  Yeni dönemimiz yeni bir sözleşmeyle hepimize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@