banner163

Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu ve Mansur Yavaş açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu ve Mansur Yavaş açıklaması...

SİYASET 12.08.2023, 17:12 12.08.2023, 17:14
Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu ve Mansur Yavaş açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben Ekrem Bey’in, Mansur Bey’in yeniden İstanbul ve Ankara belediye başkanlıklarına aday olmaları gerektiğini düşünüyorum. Ekrem Bey’in İstanbul’u, Mansur Bey’in Ankara’yı kazanacaklarına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlerde bir ittifak olup olmayacağına ilişkin de açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Önemli olan ölçü Türkiye’nin geleceği ve çıkarlarıdır. Bu ölçüyü esas alan muhalefet partileri iş birliğine yönelirler" diye konuştu.

CHP'de art arda iddialar ve değişim tartışmaları sürerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuştu. Halk TV'den Fikret Bila'nın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, bir kez daha Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın yeniden İstanbul ve Ankara için aday olmaları gerektiğini ifade etti. Ardından yerel seçimlerde bir ittifak olup olmayacağına ilişkin konuştu. 

Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanlarımız çok başarılı. CHP’nin halka hizmet anlayışını çok iyi bir şekilde hayata geçirdiler.Bu nedenle belediye başkanlarımızın yeniden aday olmalarını ve hizmetlerini sürdürmelerini istiyorum. Bunu kendilerine de söyledim. Ben Ekrem Bey’in (İmamoğlu,) Mansur Bey’in (Yavaş) yeniden İstanbul ve Ankara belediye başkanlıklarına aday olmaları gerektiğini düşünüyorum. Ekrem Bey’in İstanbul’u, Mansur Bey’in Ankara’yı kazanacaklarına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@