Nebi Hatipoğlu: Eskişehir'in evladı sizin için hepsini yapar

Cumhur İttifakı AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu'ndan Eskişehir'deki trafik ve ulaşım sorunu çözümü ile ilgili dikkat çekici bir açıklama daha geldi...

SİYASET 19.02.2024, 17:57 19.02.2024, 18:05
Nebi Hatipoğlu: Eskişehir'in evladı sizin için hepsini yapar

Cumhur İttifakı AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu'ndan Eskişehir'deki trafik ve ulaşım sorununun çözümü ile ilgili açıklama... 

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir'de tramvayın yer altına alınabileceğini söyleyen Nebi Hatipoğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda da trafik sorunu ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. 

"Trafik altgeçitleri ile kesintisiz ulaşım Eskişehir'de de bal gibi yapılır"

Hatipoğlu, "Kıymetli hemşehrilerim; rakibimiz olan mevcut yönetim, ‘Yapamaz. Toprak altında su var’ diyerek mühendislere parmak ısırtan açıklamalarına devam ederken; biz uzman mühendisler ve bilim adamlarıyla yürüttüğümüz trafik master planımızı bitirdik. Hükümetimiz Marmara Denizi’nin altından yol geçirmişken, başta İstanbul, Ankara olmak üzere, bütün dünya metropollerinde on yıllardır uygulanan trafik altgeçitleri ile kesintisiz ulaşım Eskişehir’de de bal gibi güvenli şekilde olabiliyor. Tabii kente yatırım yapmak, insanların hayatına fayda sağlamak niyetindeyseniz" dedi.

"Kent merkezine inşa edilecek 15 adet katlı kavşak ile..."

Hatipoğlu, "5 yıl içinde kent merkezimizde inşa edilecek 15 adet katlı kavşak ile; Taşıt Başına Ortalama Hız: 20 km/saat’ten 40 km/saat’e çıkacak Taşıt Başına Ortalama Gecikme Süresi: 90 Saniyeden 20 Saniye’ye düşecek Her bir kavşakta anlık olarak kuyrukta bekleyen 350 taşıt beklemeden geçecek Toplam Yakıt Tüketimi: Her bir kavşak için 1 günde 3 ton akaryakıt kazancı sağlanacak. Çevre Etkisi: Her bir kavşakta 1 günde çevreye zararlı 400 Kg CO ve 15 Kg NOx gazı salınımı azaltılacak" diye konuştu.

"Tüm detayları ve noktaları lansmanımızda açıklayacağız"

Hatipoğlu ayrıca açıklamasında, "Tüm detayları ve noktaları lansmanımızda sizlere paylaşacağız. Siz evladınıza güvenmeye devam edin" ifaelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@