Nebi Hatipoğlu'ndan Özgür Özel ve Büyükerşen'e zehir zemberek cevaplar!

Cumhur İttifakı AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu'ndan, Özgür Özel ve Büyükerşen'in sözleri ile ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu!

SİYASET 08.03.2024, 19:34 08.03.2024, 20:13
Nebi Hatipoğlu'ndan Özgür Özel ve Büyükerşen'e zehir zemberek cevaplar!

Cumhur İttifakı AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, bugün Eskişehir'e gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in sözleri ile ilgili sert açıklamalarda bulundu. 

"O sözlerinden ötürü kendisini tüm kadınlardan özür dilemeye davet ediyorum... Benimle ilgili kısma ise Eskişehirliler sandıkta cevap verecekler"

Hatipoğlu, yaptığı ilk paylaşımda, "Eskişehir’in görevden ayrılmasına kısa bir süre kalan Büyükşehir Belediye Başkanı yalnızca koltuğunu değil tüm itibarını da bırakmaya kararlı gibi görünüyor. Kampanyamızın başından beri, en azından yaşına hürmeten, hiç laf etmediğimiz bu şahıs siyasetin seviyesini aşağı çekmeye kararlı görünüyor. Kendisine şahsımla ilgili sözleri dolayısıyla cevap vermeye tenezzül etmeyeceğim. Beni çekmeye çalıştıkları çukurun içinde olmayacağım. Ancak üstelik tam da 8 Mart Dünya “Emekçi” Kadınlar Gününde belirli bir kadın imgesi üzerinden sarf ettiği sözlerin görmezden gelinecek bir durumu yok. Belediye Başkanlığını emaneten bıraktığınız hanımefendinin kadınlar ile ilgili bu seviyesiz sözlere, her zamanki tavrına uygun şekilde, cevap vermemesi de şaşırtıcı değil" Bizim için tüm kadınlar, yaşı, mesleği, dili, dini, etnik kökeni ne olursa olsun eşit değerde ve önemdedir. Kadına yönelik her türlü aşağılayıcı ifade de kimden gelirse gelsin en ağır şekilde eleştirilmeyi ve kınanmayı hak eder. Belirli bir meslek grubu üzerinden söylediğiniz sözler insaf ve izan dışıdır. İnsanları, içinde bulundukları şartlar nedeniyle yargılamak kimsenin ne hakkıdır ne de haddi. Kendisini ağzından çıkan, ama ne yazık ki yeterince düşünmeden söylendiği anlaşılan bu sözlerinizden ötürü tüm kadınlardan özür dilemeye davet ediyorum. Sözlerin benimle ilgili kısmına ise Eskişehirli hemşehrilerim 31 Mart 2024 günü sandıkta cevap verecekler!" dedi. 

"CHP'nin emanetçi genel başkanını kızarak değil gülerek izledim... Özel'in kimseye siyasi ahlak dersi verecek hali yok, sözleri içindeki korkunun zihnini hapis aldığını gösteriyor"

Nebi Hatipoğlu, Özgür Özel'e yönelik paylaşımında da, "CHP’nin emanetçi Genel Başkanının Eskişehir’de yaptığı konuşmayı ve şahsıma dair sözlerini kızarak değil, gülerek izledim. Zira bu zatın konuşmasında mantıksal bir tutarlılık aramak çok zor. Kendi Genel Başkanına kurduğu kumpas sonucu koltuğa oturan bu zat, hiçbir siyasî ilkesinin olmadığını her fırsatta gösteriyor. Sayın Özel’in tutarlı olduğu tek konu ilkesizliği. Koltuğunu korumak ve ağababalarına şirin gözükmek için kendisinin yapamayacağı hiçbir şey yok. Daha dün Afyonkarahisar’da kendi adayının elinden mikrofonu kapıp hanımefendinin sözlerini düzeltmeye çalışan Özel’in kimseye siyasî ahlak dersi verecek bir hâli bulunmuyor. Önce hem 14-28 Mayıs 2023 seçimlerinde hem de şimdi kimlerle ve hangi şartlarda ittifak yaptıklarını açıklasın sonra millete ahlak dersi versin “Özgür Efendi”. Özel’in bütün telaşı ve paniği, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra emaneten oturduğu o koltuğu altından çekecek olmaları. Her türlü seviyeden yoksun sözleri, içindeki bu korkunun zihnini tamamen hapis aldığını gösteriyor. Ama ne yaparsa yapsın sonuç belli. Ne diyorlardı hani; #GeliyorGelmekteOlan" ifadelerine yer verdi. 

Büyükerşen'in o konuşması sosyal medyada tepki topladı

Yılmaz Büyükerşen'in Dünya Kadınlar Günü'nde yaptığı "Dilber" benzetmesi ve Eskişehir'in ünlü çiftetellisi ile küçümseyen ve dalga geçen ifadeleri tepki topladı. 

Büyükerşen'in o konuşmasını aşağıdaki videoya tıklayarak izleyebilirsiniz. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@