banner163

Seçim sonrası ilk buluşma Çifteler'de... "Özgür Özel'in dediği gibi..."

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, seçim sonrası "Başkanlar Buluşuyor" programının ilkini CHP'li belediye başkanları ve milletvekilleri ile Çifteler'de gerçekleştirdi.

SİYASET 31.05.2024, 17:37 31.05.2024, 18:06
Seçim sonrası ilk buluşma Çifteler'de... "Özgür Özel'in dediği gibi..."

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Çifteler Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Başkanlar Buluşuyor” programı kapsamında merkez ve kırsal ilçe belediye başkanları ve CHP milletvekilleri ile Çifteler'de bir araya geldi.

Eskişehir’in merkez ve kırsal ilçe belediye başkanlarını bir araya getiren “Başkanlar Buluşuyor” Çifteler Belediye Başkanı Zehra Konakcı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

31 Mart yerel seçimleri sonrası “Başkanlar Buluşuyor” programının ilki Çifteler ilçesinde gerçekleştirildi. Buluşmaya Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Beylikova Belediye Başkanı Hakan Karabacak, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Çifteler İlçe Başkanı Şükrü Keser, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Recai Erdir ile ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen katıldı. 

Program Çifteler ilçesinde Belediye Başkanı Zehra Konakcı’yı ziyaretle başladı. Ünlüce, burada Zehra Konakcı’ya başarılar diledi. Makamda gerçekleşen ziyarette 5 yaşındaki Mert Uyar, Ayşe Ünlüce’yi çok sevdiğini belirterek, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

İlçedeki talepleri dinlediler

Daha sonra Sakarıbaşı mesire alanına giden başkanlar ve milletvekilleri, Sakarıbaşı doğal su kaynaklarını yerinde incelediler. Ardından Çifteler ilçesi merkezine kurulan pazar yerini gezen Ünlüce ve başkanlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ardından Çifteler Belediyesi Kültür Evi’nde ilçede görev yapan muhtarlarla bir araya gelen başkanlar, muhtarların, ilçede görev yapan oda başkanlarının taleplerini dinledi. 

Ahmet Ataç: Halkın tüm taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç yaptığı konuşmada, "Zehra Hanım’ın geciken belediye başkanlığını çok şükür kazanarak taçlandırdık. Muhtarlar yerel yönetimlerin gözü kulağıdır. Halkın tüm taleplerini yasalar çerçevesinde yerine getirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu. 

Ayşe Ünlüce: Genel Başkanımız Özgür Özel’in bir sözü var; ‘Sadece belediyenin anahtarı değil, şehrin anahtarını teslim alıyoruz’

Yerel seçimlerde yeni göreve seçilen ve göreve devam eden muhtarlarla bir araya gelerek ilçelerin durumları hakkında bilgi almak istediklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce de, “Hem ilçelerimize hem de büyükşehrimize hizmet etmek bizlere nasip oldu. Herkese nasip olmaz. Bizler hizmet etmek için buradayız. Genel Başkanımız Özgür Özel’in bir sözü var; ‘Sadece belediyenin anahtarı değil, şehrin anahtarını teslim alıyoruz’ diye. Gerçekten de bu heyecanla hizmet ediyoruz. Her ay bir ilçede sizlerin sorunlarını dinlemek ve sizlerle beraber bu yolu yürümek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Toplantı sonrası belediye başkanları ve milletvekilleri ilçede yürüyüş yaptı, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@