banner163

Ümit Sezer: Kazım Kurt, Emek ve 71 Evler sakinlerinden özür dilemeli!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un Emek ve 71 Evler mahallelerinde oturan vatandaşlarla ilgili sözleri tepki topladı. AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer yaptığı açıklamada, "Kazım Kurt, Emek ve 71 Evler mahalleleri sakinlerinden özür dilemelidir" dedi.

SİYASET 01.03.2024, 15:17 01.03.2024, 15:22
Ümit Sezer: Kazım Kurt, Emek ve 71 Evler sakinlerinden özür dilemeli!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un Emek ve 71 Evler mahallelerinde oturan vatandaşlarla ilgili sözleri tepki topladı.

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer de Kurt'un sözleri ile gili bir açıklama yaptı.

Ümit Sezer, açıklamasında, "Sayın Kâzım Kurt, 29 Şubat günü katıldığı bir televizyon programında haddini aşan şu cümleleri sarf etmiştir:
'Israrla şunu vurgulamak istiyorum. Emek Mahallesi ve 71 Evler Mahallesi, Eskişehir’in en yoksullarının yaşadığı bölge. İktidar bu bölgede yaşayan çocukların lise eğitimi almasını istemiyor. İktidarın politikası bu. Çünkü bunlar lise eğitimi alır, akıllı çocuklar yetişirse başımıza bela olur diyorlar.'" dedi. 

Ümit Sezer, "Öncelikle Sayın Kâzım Kurt’un böyle bir niyet okuma için yetkiyi ve aklı nereden aldığını sormak gerekir. Sayın Kurt’un eğitimli ve yıllardır siyasetin içinde bulunan bir insan olarak AK Parti Hükümetlerinin 22 yıldır merkezi bütçelerde eğitime sürekli en yüksek seviyelerdeki payları ayırdığını, 2024 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nda da en büyük payı eğitime ayırdığını, lise eğitimini AK Parti hükümetinin zorunlu hale getirdiğini bilmemesi imkânsızdır. AK Parti Hükümetlerinin hiçbir zaman herhangi bir bölgedeki vatandaşlarına eğitim hizmeti götürmek gibi bir endişesi olmamıştır, olmayacaktır da" diye konuştu. 

"Kendinden olmayanlara ve dar gelirlilere tepeden bakmak, tipik bir CHP karakteridir"

Ümit Sezer, "Toplumu sosyal kategorilere ayırıp, kendinden olmayanlara ve dar gelirlilere tepeden bakmak, tipik bir CHP karakteridir.  90 yıl önce yoksul vatandaşları ve köylü vatandaşları “şehrin görüntüsünü bozuyor” diye Ankara şehir merkezine sokmayan hatta Aşık Veysel’i bile yaka paça Ulus Meydanı’ndan dışarı atıp sazını parçalayan CHP karakterini 90 yıl sonra Sayın Kâzım Kurt’ta da görmek üzücüdür" dedi. 

"Kazım Kurt'a göre AK Parti'ye oy verenler 'yoksul cahiller'miş! Kazım Kurt derhal Emek ve 71 Evler sakinlerinden özür dilemeli"

Ümit Sezer, "Sayın Kâzım Kurt’a göre AK Partiye oy verenler yoksul cahillerdir. Bu anlayış esas itibariyle CHP’nin kurumsal anlayışıdır ve bunu Kâzım Kurt’ta da görmek şaşırtıcı değildir. Sayın Kurt’u derhal bu mahallelerin sakinlerinden özür dilemeye çağırıyoruz.Sayın Kâzım Kurt sosyal ve siyasi analizlere çok meraklıysa “halkımızın neden CHP’yi 1979’dan beri iktidara getirmediği” konusuna kafa yorabilir" diye ekledi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@