Eskişehirli sporcudan büyük başarı

Eskişehirli sporcudan 69 ilden 1150 sporcunun katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda büyük başarı...

SPOR 06.05.2024, 14:40 06.05.2024, 14:43
Eskişehirli sporcudan büyük başarı

69 ilden 1150 sporcunun katıldığı Spor Toto Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası’nda Eskişehir’i temsil eden Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Mehmet Yiğit Atmaca, 3’üncü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, Ordu’da gerçekleştirildi. Altınordu ilçesindeki Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nda, 3 Mayıs Cuma günü başlayan şampiyonaya 69 ilden 1150 sporcu katıldı. Şampiyonanın son gününde sporcular kendi kilolarında mindere çıkarak dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Türkiye 3’üncüsü oldu

+73 kiloda Eskişehir’i temsil eden Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Mehmet Yiğit Atmaca, büyük heyecana sahne olan müsabakada rakibine üstünlük sağlayarak Türkiye 3’üncüsü oldu. Şampiyona, final maçlarının ardından tamamlandı. Şampiyonanın son günü olan 5 Mayıs’ta dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Atmaca elde ettiği bu başarı ile Eskişehir’e madalya ile dönerken önümüzdeki günlerde yapılacak olan Balkan Şampiyonası’nda Eskişehir’i ve ülkemizi temsil edecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@